PRS prezentuje modele SE na 2020 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS prezentuje modele SE na 2020 rok

PRS Guitars zaprezentował właśnie sześć pierwszych, nowych modeli z linii SE, które trafią do oferty firmy w 2020 roku.

W 2020 roku PRS będzie obchodzić 35 urodziny, a nowe instrumenty dają dobry przedsmak tego, co czeka nas w ciągu zbliżających się 12 miesięcy przyszłego roku. Nowe modele SE obejmują powrót nieprezentowanego ostatnio designu, wersje hollowbody - po raz pierwszy w linii SE - oraz dwa nowe egzotyczne wykończenia. "To wyjątkowy czas dla serii SE - mówi dyrektor operacyjny firmy, Jack Higginbotham - proponujemy gitarzystom nie tylko nowe, inspirujące instrumenty, ale przywracamy również starsze, ulubione modele z katalogu PRS. Seria SE wciąż rozwija się w każdym aspekcie, dlatego chcemy pomóc gitarzystom w znalezieniu instrumentu, który pomoże im w dzieleniu się muzyką z innymi".

Nowe modele SE na 2020 rok to:

SE Mira
SE Starla Stoptail
SE Hollowbody Standard
SE Hollowbody II
SE Custom 24 Poplar Burl
SE Custom 24 Burled Ash

SE Mira i SE Starla Stoptail

Obydwa modele mają swoje zasłużone miejsce w historii PRS, a teraz wracają do oferty w celu poszerzenia wyboru w ramach linii SE. Instrumenty te celowo odchodzą od klasycznego profilu PRS, przynoszą posmak klimatu retro i są adresowane dla tych muzyków, którzy nie odnajdują się w głównym rockowym nurcie. Zarówno Mira jak i Starla to w mahoniowe konstrukcje z palisandrowymi podstrunnicami oraz elektroniką zamontowaną pod pickguardem. "Począwszy od elektroniki, poprzez kształt korpusów i paletę kolorów, obydwie gitary z jednej strony odzwierciedlają nasze przywiązanie do szczegółów z drugiej zaś oddają nasze podejście polegające na rezygnacji ze zbędnych bajerów. Właśnie to czyni je tak pociągającymi" - mówi Higginbotham.

SE Mira wyposażono w przetworniki 85/15 "S", trzypozycyjny przełącznik oraz pojedyncze regulatory Volume i Tone (z opcją Push-Pul). Ponadto regulowany mostek PRS Stoptail oraz klucze PRS, 22 progi i oczywiście markery w kształcie ptaków. Dostępne wersje wykończenia to Frost Blue Metallic z miętowym pickguardem oraz Black z pickguardem szylkretowym.

SE Starla Stoptail uzbrojono w przetworniki PRS DS-02, trzypozycyjny przełącznik, pojedyncze regulatory Volume i Tone (z opcją Push-Pul), klucze PRS oraz mostek ze strunociągiem Grover. Dostępne kolory: Metallic Green z miętowym pickguardem oraz Antique White z pickguardem szylkretowym.

 

 

SE Hollowbody Standard i SE Hollowbody II

Konstrukcja Hollowbody, wprowadzona do oferty PRS 20 lat temu, po raz pierwszy będzie dostępna również w linii SE. Mówi Jack Higginbotham: "Mógłbym opowiadać o wielu godzinach i miesiącach, które poświęciliśmy na powołanie tych instrumentów do życia, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do radości z gry na gitarze i z dzielenia się muzyką z innymi. To jest najważniejsze i właśnie z taką reakcją spotkaliśmy się u wszystkich, którzy sięgnęli już po te modele. Moim zdaniem, nasza oryginalna gitara hollowbody należy do najbardziej cenionych instrumentów, i choć przeniesienia jej esencji do serii SE było prawdziwym wyzwaniem, przyniosło nam ono dużo satysfakcji. Myślę, że te modele będą przydatnym narzędziem dla gitarzystów na wszystkich poziomach umiejętności."

SE Hollowbody Standard i SE Hollowbody II posiadają mahoniowy gryf i hebanową podstrunnicę z 22 progami i 'ptasimi' markerami. Na osprzęt składają się regulowany mostek PRS Stoptail, klucze PRS, przetworniki 85/15 "S", trzypozycyjny przełącznik oraz pojedyncze regulatory Volume i Tone.

SE Hollowbody Standard cechuje się w pełni mahoniowym korpusem. Wersje kolorystyczne: Fire Red Burst i McCarty Tobacco Sunburst

SE Hollowbody II to mahoniowe boki korpusu oraz klonowy top i płyta tylna z fornirem z klonu płomienistego. Wykończenia: Charcoal Burst i Tri-Color Sunburst

 

 

SE Custom 24 Poplar Burl i Burled Ash

SE Custom 24 to kwintesencja linii SE nic dziwnego, że model ten musiał znaleźć się w pierwszej odsłonie nowości firmy. Poza egzotycznymi wykończeniamiz z forniru, gitary charakteryzują się klasyczną specyfikacją SE Custom 24 i posiadają mahoniowy korpus z klonowym topem, klonowy gryf o profilu Wide Thin, palisandrową podstrunnicę, 24 progi, odlewany mostek tremolo opatentowany przez PRS, parę pickupów 85/15 "S", trzypozycyjny przełącznik oraz pojedyncze regulatory Volume i Tone (z opcją Push-Pul rozłączającą cewki).

SE Custom 24 Poplar Burl

SE Custom 24 Burled Ash

https://www.prsguitars.com