Jubileuszowe modele PRS 35th Anniversary Custom 24

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Jubileuszowe modele PRS 35th Anniversary Custom 24

PRS zaprezentował kolejne, nowe modele gitar - 35th Anniversary Custom 24 - oraz inne nowości, które zobaczymy w ofercie firmy w przyszłym roku.

W 2020 roku PRS będzie obchodzić 35 rocznicę powstania firmy i wygląda na to, że z tej okazji przygotowała sporo atrakcji. Zobaczyliśmy już pierwsze przyszłoroczne modele z linii SE oraz sygnowane instrumenty Marka Holcomba i Dustie Waringa. Teraz poznaliśmy dalszą część jubileuszowych planów - trzy modele 35th Anniversary Custom 24 oraz nowości obejmujące szersze zastosowanie przetworników TCI, nowe wykończenia nitro oraz modyfikacje w gitarach z linii McCarty.

Modele 35th Anniversary Custom 24

PRS zaprezentował trzy nowe, limitowane modele 35th Anniversary Custom 24, które zasiliły linię Core, S2 i SE. Jak zapowiada firma, opierają się one na fundamentalnych elementach znanych z modelu Custom 24 ale charakteryzują się również muzyczną funkcjonalnością typową dla modeli z linii Paul’s Guitar, tworząc nowe, wszechstronne konstrukcje. Ich cechą wyróżniającą są również m.in. specjalne osłony pręta z logo 35th Anniversary.

Mówi Paul Reed Smith: "35 lat... szykujemy teraz w PRS coś naprawdę wyjątkowego i chcieliśmy uchwycić tę atmosferę modelem, który pomógł nam zaistnieć na rynku - Custom 24. Nowe instrumenty mają wyjątkowe pickupy i system przełączników, świetnie brzmią i są bardzo komfortowe".

35th Anniversary Custom 24

Gitara w podstawowej wersji posiada mahoniowy gryf i korpus z klonowym topem oraz palisandrową, 24-progową podstrunnicę. Za brzmienie odpowiada para humbuckerów 85/15 regulowanych pokrętłami Volume i Tone, trzypozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma mini-przełącznikami odpowiadającymi za rozłączanie cewek w obydwu pickupach, dzięki czemu można uzyskać sound od pełnego brzmienia humbuckerów do pełnego brzmienia single-coil. Osprzęt uzupełniają mostek PRS Patented Tremolo, Gen III i blokowane klucze Phase III z główkami ze sztucznej kości. Dostępna jest szeroka paleta kolorów (na zdjęciu wersja Aquamarine) oraz liczne modyfikacje możliwe w opcji Artist Package.

 

35th Anniversary S2 Custom 24

Na pokładzie instrumentu znajdziemy mahoniowy korpus z klonowym topem, mahoniowy gryf i palisandrową podstrunnicę z 24 progami i ptasimi markerami. Elektronika to humbuckery 85/15 "S", potencjometry Volume i Tone, trzypozycyjny przełącznik oraz - podobnie jak w wersji z linii Core i SE - dwa mini-przełączniki do rozłączania cewek obydwu pickupów, pozwalające na dużą brzmieniową wszechstronność. Do tego odlewany mostek PRS Tremolo i blokowane klucze PRS Low Mass. S2 Custom 24 dostępny jest w kilku wersjach wykończenia, w tym w prezentowanym na zdjęciu kolorze McCarty Sunburst.

 

35th Anniversary SE Custom 24

Mahoniowy korpus wieńczy rzeźbiony klonowy top z fornirem z klonu wzorzystego, a klonowy gryf uzupełnia palisandrowa podstrunnica. Umieszczono na niej 24 progi oraz 'old-schoolowe' ptasie markery wykonane z abalonu. Na pokładzie zamocowano humbuckery TCI "S" (Tuned Capacitance and Inductance), a dwa mini przełączniki pozwalają na rozłączanie cewek obydwu pickupów. Ponadto znajdziemy tu: trzypozycyjny przełącznik przetworników, potencjometry Volume i Tone, odlewany mostek PRS Tremolo i klucze PRS. Gitara dostępna jest w wykończeniu Black Gold Burst w nakładzie wynoszącym 3500 egzemplarzy.

 

Pozostałe nowości

W 2020 roku, znane m.in. z linii Paul’s Guitar przetworniki TCI (Tuned Capacitance and Inductance) dostępne będą w gitarach z linii Core (z wyłączeniem kilku sygnowanych modeli). Zmieniono również system wykańczania gitar produkowanych w fabryce PRS w Maryland. Począwszy od 1 stycznia 2020 roku wszystkie gitary z linii Core i Bolt-on będą charakteryzować się nowym typem wykończenia nitro łączącym lakier nitro o wysokim połysku stosowany w modelach PRS Private Stock z lakierem CAB, czyli opartym na octanomaślanie celulozy.

Szersze, jubileuszowe zmiany obejmą modele McCarty. Poza wspomnianymi przetwornikami TCI i nowym typem wykończenia, będą one posiadać jednoczęściowy mostek stoptail (poza McCarty 594, McCarty 594 Singlecut i McCarty 594 Hollowbody II) oraz klucze vintage-style i siodełko z kości.

https://www.prsguitars.com