PRS 35th Anniversary SE Custom 24 w nowym wykończeniu

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS 35th Anniversary SE Custom 24 w nowym wykończeniu

Światło dzienne ujrzała właśnie druga odsłona zaprezentowanego w ubiegłym roku limitowanego modelu 35th Anniversary SE Custom 24.

35th Anniversary SE Custom 24 dołączył do oferty PRS w październiku 2019 w limitowanym nakładzie wynoszącym 3500 egzemplarzy i w wykończeniu Black Gold Wrap Burst. Teraz PRS prezentuje drugą edycję tego instrumentu, tym razem w kolorze Faded Blue Burst i nakładzie 3000 sztuk.

"Mieliśmy nadzieję, że ta konfiguracja okaże się bardzo wartościowa i przemówi do graczy. Sądząc po tym, jak szybko sprzedaliśmy pierwszą edycję instrumentu, muszę przyznać, że te nadzieje się spełniły." - mówi dyrektor operacyjny PRS Guitars, Jack Higginbotham. "Cieszę się, że możemy zaoferować fanom drugą serię tych instrumentów”.

PRS 35th Anniversary SE Custom 24 posiada podstawowe elementy kultowego modelu Custom 24 wzbogacone o muzyczną funkcjonalność modeli Paul’s Guitar, co przekłada się na nowy i wszechstronny instrument.

Mahoniowy korpus gitary wieńczy rzeźbiony klonowy top z fornirem z klonu wzorzystego, a klonowy gryf uzupełnia palisandrowa podstrunnica. Umieszczono na niej 24 progi oraz 'old-schoolowe' ptasie markery wykonane z abalonu. Na pokładzie zamocowano humbuckery TCI "S" (Tuned Capacitance and Inductance), a dwa mini przełączniki pozwalają na rozłączanie cewek obydwu pickupów. Ponadto znajdziemy tu: trzypozycyjny przełącznik przetworników, potencjometry Volume i Tone, odlewany mostek PRS Tremolo i klucze PRS.

Prezentacja ubiegłorocznego modeli w wykończeniu Black Gold Burst:

 

https://www.prsguitars.com/