Nowe wersje kolorystyczne sygnatury Johna Mayera - PRS Silver Sky

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Nowe wersje kolorystyczne sygnatury Johna Mayera - PRS Silver Sky

Zaprezentowany w marcu ubiegłego roku, sygnowany przez Johna Mayera model PRS Silver Sky dostępny będzie w czterech dodatkowych wersjach kolorystycznych.

PRS Silver Sky jest wynikiem ponad dwuletniej współpracy Johna Mayera i Paula Reeda Smitha. W budowie modelu wykorzystano ulubione przez Mayera i Smitha elementy wzięte ze starych konstrukcji z lat 1963 i 1964. W rezultacie otrzymano gitarę inspirowaną vintage'owymi instrumentami, wyposażoną zarówno w znajome jak i nowe dla PRS rozwiązania. 

W tym roku do zaprezentowanych pierwotnie wersji kolorystycznych: Tungsten, Frost, Horizon i Onyx dołączą cztery nowe: Orion Green, Dodgem Blue, Golden Mesa i Moc Sand.

 

Przypomnijmy, że do najbardziej wyróżniających się elementów PRS Silver Sky należą: kształt główki, klucze, gryf i podstrunnica, mostek oraz pickupy i elektronika. Zachowano charakterystyczny dla PRS kształt główki, ale została ona odwrócona, zarówno w celu dostosowania do stylu gry Mayera, jak i utrzymania zgodnej długości strun poza siodełkiem, co ma ułatwić strojenie instrumentu. Klucze w tradycyjnym stylu vintage wyposażono w blokadę PRS. Kształt gryfu został wymodelowany w oparciu o stare instrumenty z lat '60 (nadano mu nazwę 635JM), a promień podstrunnicy wynosi 7,25". Podobnie jak w przypadku kluczy stalowy mostek tremolo charakteryzuje się klasycznym wyglądem, ale posiada ramię PRS oraz śruby mocujące wzięte z mostka Gen III, które lepiej przewodzą drgania i poprawiają sustain. Mostek przykręcony jest do korpusu sześcioma śrubami i przylega do niego w pozycji neutralnej, dzięki czemu możliwy jest jedynie ruch ramieniem w dół. Kontakt mostka z korpusem ma zwiększyć głośność gitary i poprawić stosunek sygnału do szumu w przetwornikach single coil - w tym wypadku w zastosowanych tu trzech pickupach 635JM.

PRS Silver Sky posiada olchowy korpus, klonowy gryf oraz palisandrową podstrunnicę, na której umieszczono typowe dla PRS ptasie markery a także 22 progi, nieco mniejsze niż w większości pozostałych gitar PRS. Pozostałe elementy wyposażenia klasy premium to siodełko z kości, odlewana, metalowa, wyprofilowana płytka gniazda jack, unowocześnione pokrętła oraz pręt napinający double action z dostępem od frontu główki. Pickupy 635JM sterowane są pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Volume (1x) i Tone (2x). Menzura wynosi 25,5".

 

 

 

http://www.prsguitars.com
https://fxmusic.pl