PRS SE Hollowbody II Piezo

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS SE Hollowbody II Piezo

Firma PRS zaprezentowała właśnie pierwszy model z linii SE wyposażony w pickup piezo - SE Hollowbody II Piezo, zapowiadany jako najbardziej wszechstronny instrument w blisko 20 letniej historii serii.

"Jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby nam do głowy, aby wprowadzić model Hollowbody II z systemem piezo do serii SE, ale doszliśmy do wniosku, że będzie to kolejny przykład rozwoju naszej oferty gitar SE" - mówi szef działu operacyjnego PRS, Jack Higginbotham. "Ściśle współpracowaliśmy z Lloydem Baggsem i zespołem LR Baggs, aby wykorzystać nasz wielokrotnie nagradzany system piezo i zaprojektować jego bezkompromisową wersję na potrzeby serii SE. Ostatecznie naszym celem jest zaoferowanie graczom profesjonalnych narzędzi we wszystkich liniach instrumentów PRS. Biorąc pod uwagę wszechstronność i możliwości dostosowania tego modelu do różnych sytuacji, jesteśmy szczególnie podekscytowani, widząc, jak ta gitara sprawdza się podczas nagrań w dzisiejszych czasach. Nie mam wątpliwości, że okaże się również wyjątkowo unikalnym narzędziem, gdy koncertujący muzycy będą mogli wreszcie powrócić do występowania na żywo."

PRS SE Hollowbody II Piezo łączy czyste, zbalansowane i rezonujące brzmienie instrumentu hollow body z mocą i stabilnością elektrycznej gitary solid body. Instrument posiada top i płytę tylną z pięciowarstwowego laminatu klonowego, pokrytego fornirem z klonu płomienistego oraz mahoniowe boki korpusu. Mahoniowy gryf wieńczy palisandrowa podstrunnica o promieniu 25". Umieszczono na niej 22 progi oraz tradycyjne dla marki ptasie markery z abalonu. Wszystkie elementy bindingu - na główce, podstrunnicy, korpusie oraz w otworach rezonansowych wykonano z naturalnego klonu kędzierzawego.

 

Gitarę wyposażono w parę przetworników 58/15 "S" oraz wspomniany już, zaprojektowany na nowo system piezo LR Baggs/PRS, co przekłada się na dużą wszechstronność modelu, oferującego szeroką paletę brzmień elektrycznych i akustycznych. Przetworniki mają dwa odrębne, dedykowane potencjometry głośności (Master Volume dla przetworników magnetycznych i Volmue dla piezo), a także dwa gniazda wyjściowe (Mix/Piezo - połączenie sygnału pickupów magnetycznych z piezo i Mag - izolowany sygnał pickupów magnetycznych). To różnica w porównaniu z modelami z linii Core, wyposażonymi w pickup piezo, które posiadają gniazdo izolowanego sygnału piezo.

Gracz może podłączyć gitarę używając gniazda Mix/Piezo i użyć indywidualnych pokręteł Volume do zmiksowania brzmienia przetworników 58/15 "S" oraz akustycznego tonu piezo. Może również podłączyć się osobno do obydwu gniazd i puścić sygnał z przetworników magnetycznych poprzez wzmacniacz a piezo przez wzmacniacz akustyczny lub DI na konsolecie. Podczas używania gniazda Mag bateria piezo zostaje całkowicie ominięta, działając jako zabezpieczenie przed awarią (co przekłada się na to, że pickupy magnetyczne działają nadal, nawet jeśli bateria piezo się wyczerpie).

Na pokładzie PRS SE Hollowbody II Piezo znajdziemy również trójpozycyjny przełącznik przetworników przy gryfie i mostku, wspólne pokrętło Master Tone, klucze PRS, siodełko z kości oraz mostek PRS Stoptail Piezo, w którym każde z regulowanych siodełek posiada własny element piezo. Gitara oferowana jest w dwóch wersjach wykończenia - Black Gold Burst i Peacock Blue Burst.

 

 

https://www.prsguitars.com/