PRS wraca z modelem SE One

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS wraca z modelem SE One

Firma PRS przywróciła do życia model SE One, który jest dostępny w limitowanym nakładzie jedynie na rynku europejskim.

Zaprezentowany po raz pierwszy ponad dekadę temu SE One do dziś cieszy się dużym uznaniem wśród gitarzystów. Model nie jest w tej chwili dostępny w ofercie firmy, ale na prośbę fanów PRS postanowiło wskrzesić ten instrument. Na razie dość nieśmiało, ponieważ nowa odsłona SE One dostępna jest jedynie w limitowanym nakładzie, w dwóch wersjach kolorystycznych oraz wyłącznie na rynku europejskim.

PRS SE One powraca zachowując klasyczną formułę obejmującą lespaulowy kształt korpusu z pojedynczym wcięciem, prosty mostek stoptail oraz usytuowany przy nim pojedynczy pickup P90.

Zarówno korpus, jak i gryf PRS SE One wykonano z drewna korina, wykorzystywanego szerzej w konstrukcji gitar w późnych latach '50, a które dziś pomaga w dobrym oddaniu ciepłego, oldschoolowego brzmienia z dobrze zarysowanym środkowym pasmem. Vintage'owy klimat podtrzymuje także profil gryfu Wide Fat. Palisandrowa podstrunnica mieści 22 progi i kropki znaczników pozycji. Menzura gitary wynosi 25". Gitara dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych - Vintage Amber i Tobacco Sunburst.

Na wyposażeniu instrumentu znalazł się regulowany mostek PRS Stoptail, klucze PRS oraz umieszczony przy mostku przetwornik PRS SP-SOAP-TNC opracowany z myślą o przesterowanym brzmieniu wzmacniacza i regulowany pojedynczym pokrętłem głośności.

http://www.prsguitarseurope.com
https://fxmusic.pl/