Nowy PRS DW CE 24 “Floyd” Dustie Waringa

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Nowy PRS DW CE 24 “Floyd” Dustie Waringa

Ofertę sygnowanych instrumentów PRS powiększyła nowa wersja modelu DW CE 24 “Floyd”, przygotowanego dla gitarzysty formacji Between the Buried and Me, Dustie Waringa.

PRS DW CE 24 “Floyd” został zaprezentowany po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych, zimowych targów NAMM i był wówczas dostępny w ograniczonym nakładzie w dwóch opcjach kolorystycznych - Gray Black i w sygnowanej barwie muzyka Between the Buried and Me - Waring Burst. Teraz firma zdecydowała o przywróceniu modelu na rynek i zaprezentowała nową, nieco zmienioną odsłonę tej gitary w pięciu kolorach - poza znanymi wcześniej są to: Burnt Amber Smokeburst, Faded Blue Smokeburst oraz Black Top. "To najbardziej stabilna i dająca czystą radość z gry gitara, z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia. Poddawałem ją ciągłym próbom i muszę przyznać, że dumą napawa mnie umieszczone na niej moje nazwisko."

Punktem wyjścia konstrukcji był PRS CE z przykręcanym gryfem, do którego dołączono satynowo wykończony klonowy gryf, klonową, 24 progową podstrunnicę, lekko zmodyfikowany profil Pattern Thin, Dustie Waring (profil wybrany przez Waringa jest nieco cieńszy z góry na dół) oraz tremolo Floyd Rose. Gitara posiada mahoniowy korpus z klonowym, wzorzystym topem, a jej menzura wynosi 25". Poprawiono ptasie markery na podstrunnicy - wcześniej zaznaczono jedynie ich kontury, teraz ich pełna, czarna barwa jeszcze lepiej pasuje do jasnej barwy podstrunnicy.

Zachowano unikalny układ elektroniki, oparty na sygnowanych przez Waringa pickupach Mojotone DW Tomahawk, które łączą w sobie magnesy ceramiczne i Alnico oraz wykorzystują specjalną technikę uzwojenia. Dzięki temu DW Tomahawks dostarczają dużo mocy na wyjściu i potężne dolne pasmo, ale bez utraty właściwej artykulacji i czystości. Za regulację odpowiada pięciopozycyjny przełącznik oraz pokrętła Volume i Tone o zmienionym designie gałek, lepiej odpowiadającym potrzebom Waringa. Jak wskazuje nazwa, PRS DW CE 24 “Floyd” posiada mostek Floyd Rose 1000 Tremolo z blokowanym siodełkiem główki Floyd Rose, a także blokowane klucze PRS Low Mass. Kolor hardware to satynowa czerń.

 

"Kluczem do pracy nad sygnowanymi modelami jest współpraca - mówi szef działu ds. relacji z artystami, Bev Fowler - Chcemy mieć pewność, że stworzymy instrument zgodny z wizją artysty oraz odpowiadający jego potrzebom jako gitarzyście. Jednocześnie konieczne jest, aby sygnowany sprzęt mógł służyć pozostałym graczom, którzy tworzą muzykę zarabiając w ten sposób na życie, lub po prostu dla zabawy. Znalezienie równowagi między tymi założeniami jest niezwykle satysfakcjonujące, a rezultatem jest magiczny instrument."

https://www.prsguitars.com