Unikalny Experience PRS 2020 Modern Eagle V

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Unikalny Experience PRS 2020 Modern Eagle V

PRS zaprezentował ściśle limitowany model Experience PRS 2020 Modern Eagle V, który przynosi m.in. 17 różnych konfiguracji przetworników.

Instrument powstał w celu upamiętnienia wydarzenia Experience PRS 2020, które odbyło się w maju - w związku z pandemią - wirtualnie. Innowacyjny model Experience PRS 2020 Modern Eagle V dostępny jest jedynie w 200 egzemplarzach, w dwóch wersjach wykończenia: Charcoal i River Blue.

"W tym roku nie udało się zorganizować Experience PRS 2020 w fabryce PRS, ale dla nas ważne jest, aby nadal wypuszczać zaplanowane produkty, które opracowaliśmy z myślą o społeczności gitarowej. Gitary Modern Eagle są bardzo wyrafinowanymi urządzeniami, zarówno pod względem elektroniki, jak i mechaniki. To bardzo muzyczne instrumenty" - mówi Paul Reed Smith.

Experience PRS 2020 Modern Eagle V wykorzystuje pięciocewkowa konfigurację przetworników - humbucker TCI / single-coil PRS / humbucker TCI i wprowadza nowy i unikalny system przełączania, który zapewnia graczom szeroką gamę brzmień w jednej gitarze. Pięciopozycyjny przełącznik przetworników działa na takiej zamej zasadzie jak modele 509 (pickup przy mostku, mostek i środek, środek, środek i gryf, pickup przy gryfie). Dwa sparowane mini-przełączniki rozłączają cewki zamieniając humbuckery w prawdziwe przetwornki single-coil. Znajdziemy tu również pojedyncze regulatory Volume i Tone z funkcją push/pull, która po włączeniu aktywuje obydwa humbuckery - pozwala to graczom na równoczesną pracę trzech pickupów. Układ dopełnia trzeci mini przełącznik, który zmienia wartość potencjometru głośności z 500k na 250k, co daje gitarze inną paletę tonów. Ten układ elektroniki zapewnia zatem cały zestaw klasycznych i nowoczesnych brzmień w jednym instrumencie.

Gitara posiada mahoniowy korpus z wzorzystym, klonowym topem najwyższej jakości. Mahoniowemu gryfowi towarzyszy podstrunnica z palisandru honduraskiego tradycyjnie ozdobiona markerami w kształcie ptaków. Płytkę pręta krzywiznu gryfu zdobi natomiast grawerunek EXP PRS 2020. Na wyposażenie składa się mostek PRS Patented Tremolo i klucze Phase III z główkami ze sztucznej kości. Menzura 22 progowego instrumentu wynosi 25".

 

https://www.prsguitars.com/