PRS Silver Sky Limited Lunar Ice

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Silver Sky Limited Lunar Ice

Sygnowany przez Johna Mayera model PRS Silver Sky będzie w tym roku dostępny również w ściśle limitowanej edycji w unikalnym wykończeniu Lunar Ice.

Silver Sky zadebiutował w 2018 roku, a w jego budowie wykorzystano ulubione przez Mayera i Smitha elementy wzięte ze starych konstrukcji z lat 1963 i 1964 co miało przełożyć się na "doskonałą wersję vintage'owej gitary z przetwornikami single-coil". Innymi słowy to najbardziej 'stratopodobny' instrument w ofercie PRS, a do jego unikalnych elementów należą m.in. odwrócony kształt główki, vintage'owe klucze wyposażone w blokadę PRS, customowo wyprofilowany gryf wymodelowany w oparciu o stare instrumenty z lat '60 (profilowi nadano nazwę 635JM), stalowy mostek tremolo, który cechuje się klasycznym wyglądem, ale posiada ramię PRS oraz śruby mocujące wzięte z mostka Gen III, wreszcie sygnowane przez Mayera pickupy 635JM.

Od momentu premiery PRS wprowadził do oferty szereg opcji kolorystycznych Silver Sky, wyposażając go zarówno w palisandrowe, jak i klonowe podstrunnice. W ubiegłym roku po raz pierwszy zaprezentował limitowaną edycję w unikalnym wykończeniu Nebula, wykorzystującym zmieniający odcienie lakier typu flip-flop, który odbija światło w różny sposób, w zależności od kąta jego padania.

W tym roku firma kontynuuje ten pomysł wraz z limitowanym do 1000 egzemplarzy modelem w barwie Lunar Ice z lakierem flip-flop, który mieni się różnymi odcieniami zielonego, niebieskiego, fioletowego i różowego koloru. Taki polichromatyczny lakier ma odpowiadać nie tylko za wyjątkową prezencję, ale także idealnie podkreślać smukłą sylwetkę instrumentu i nadać mu dynamiczny a jednocześnie delikatny wygląd, stanowiąc pomost między vintage'owymi korzeniami gitary a nowoczesnymi rozwiązaniami.

PRS Silver Sky Limited Lunar Ice posiada olchowy korpus, klonowy gryf oraz klonową podstrunnicę (w przeciwieństwie do ubiegłorocznej Nebuli z podstrunnicą z palisandru) o promieniu 7,25". Umieszczono na niej typowe dla PRS ptasie markery (podobnie jak w innych wersjach Silver Sky z klonową podstrunnicą w postaci czarnego obrysu), a także 22 progi, nieco mniejsze niż w większości pozostałych gitar PRS. Pozostałe elementy wyposażenia klasy premium to siodełko z kości, odlewana, metalowa, wyprofilowana płytka gniazda jack, unowocześnione pokrętła oraz pręt napinający double action z dostępem od frontu główki. Trio pickupów 635JM sterowane jest pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Volume (1x) i Tone (2x). Menzura wynosi 25,5".

Na koniec warto wspomnieć, że PRS Silver Sky Limited Lunar Ice to druga, po sygnowanym przez Marka Lettieri modelu Fiore, tegoroczna nowość w segmencie modeli bolt-on firmy.

https://www.prsguitars.com/