PRS Silver Sky - nowa sygnatura Johna Mayera

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Silver Sky - nowa sygnatura Johna Mayera

John Mayer został jednym z nielicznych artystów, którzy mogą pochwalić się sygnowanym wzmacniaczem oraz gitarą firmy PRS. Wszystko dzięki najnowszemu modelowi Silver Sky.

PRS Silver Sky to wynik ponad dwuletniej współpracy Johna Mayera i Paula Reeda Smitha. W rezultacie otrzymano gitarę inspirowaną vintage'owymi instrumentami, wyposażoną zarówno w znajome jak i nowe dla PRS rozwiązania. W budowie modelu wykorzystano ulubione przez Mayera i Smitha elementy wzięte ze starych konstrukcji z lat 1963 i 1964 co przyniosło - jak informuje firma - doskonałą wersję vintage'owej gitary z przetwornikami single-coil.

Mówi John Mayer: "Moje marzenia nareszcie się spełniły i po latach pracy powstała gitara wyposażono w moje ulubione vintage'owe rozwiązania, a jednocześnie cechująca się nowoczesną duszą i estetyką. Po dwóch latach badań i udoskonaleń Silver Sky ucieleśnia moją wizję na temat tego, jak powinien wyglądać i brzmieć reboot elektrycznej gitary."

Do najbardziej wyróżniających się elementów instrumentu należą: kształt główki, klucze, gryf i podstrunnica, mostek oraz pickupy i elektronika. Zachowano charakterystyczny dla PRS kształt główki, ale została ona odwrócona, zarówno w celu dostosowania do stylu gry Mayera, jak i utrzymania zgodnej długości strun poza siodełkiem, co ma ułatwić strojenie instrumentu. Klucze w tradycyjnym stylu vintage wyposażono w blokadę PRS. Kształt gryfu został wymodelowany w oparciu o stare instrumenty z lat '60 (nadano mu nazwę 635JM), a promień podstrunnicy wynosi 7,25". Podobnie jak w przypadku kluczy stalowy mostek tremolo charakteryzuje się klasycznym wyglądem, ale posiada ramię PRS oraz śruby mocujące wzięte z mostka Gen III, które lepiej przewodzą drgania i poprawiają sustain. Mostek przykręcony jest do korpusu sześcioma śrubami i przylega do niego w pozycji neutralnej, dzięki czemu możliwy jest jedynie ruch ramieniem w dół. Kontakt mostka z korpusem ma zwiększyć głośność gitary i poprawić stosunek sygnału do szumu w przetwornikach single coil - w tym wypadku w zastosowanych tu trzech pickupach 635JM.

PRS Silver Sky posiada olchowy korpus, klonowy gryf oraz palisandrową podstrunnicę, na której umieszczono typowe dla PRS ptasie markery oraz 22 progi, nieco mniejsze niż w większości pozostałych gitar PRS. Pozostałe elementy wyposażenia klasy premium to siodełko z kości, odlewana, metalowa, wyprofilowana płytka gniazda jack, unowocześnione pokrętła oraz pręt napinający double action z dostępem od frontu główki. Pickupy 635JM sterowane są pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Volume (1x) i Tone (2x). Menzura wynosi 25,5".

PRS Silver Sky posiada sygnaturę Johna Mayera umieszczoną na płytce łączenia gryfu z korpusem i dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Tungsten, Frost, Horizon i Onyx. Gitara trafi do sprzedaży 20 marca i będzie oferowana wraz z nowo projektowanym futerałem premium.

 

 

http://www.prsguitars.com
https://fxmusic.pl