Dwie nowe sygnatury Ibanez Joe Satriani

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Dwie nowe sygnatury Ibanez Joe Satriani

Wśród zaprezentowanych właśnie nowości Ibaneza na 2020 rok znalazły się dwa nowe modele sygnowane przez Joe Satrianiego - JS240PS i JS140M.

Rozbudowana kolekcja Ibaneza z sygnowanej serii JS powiększyła się wraz z początkiem 2020 roku o kolejne modele - JS240PS w linii Premium w wykończeniu Candy Apple oraz JS140M w wersji Soda Blue. Obydwa instrumenty posiadają chromowany osprzęt, mostki tremolo (Edge w JS240PS i Edge-Zero II w JS140M) oraz fabryczny komplet strun D'Addario EXL120 (.009/.011/.016/.024/.032/.042). Podobnie jak pozostałe sygnatury Satrianiego, gitary charakteryzują się wykończeniem obejmującym również główkę instrumentu, a także menzurą wynoszącą 648 mm (25,5") i promieniem podstrunnicy 250 mm.

Ibanez JS240PS

Korpus gitary o customowym profilu JS wykonano z lipy amerykańskiej a gryf z dwóch kawałków klonu rozdzielonych amarantem. Gryf wzmacniają tytanowe pręty KTS oraz wieńczy podstrunnica z drewna Panga-Panga (Wenge). Umieszczono na niej białe kropki znaczników pozycji oraz 24 progi medium wykończone w standardzie Premium.

Na pasywny układ elektroniki składa się sygnowany humbucker przy mostku - DiMarzio Satchur8 z magnesem Alnico oraz gryfowy pickup Sustainiac Driver. System Sustainiac wykorzystuje pole magnetyczne do pobudzenia wibracji strun, a w rezultacie uzyskania naturalnego, niekończącego się wybrzmienia dźwięku. Przy nieaktywowanym układzie Sustainiac działa też jako klasyczny pickup. Przetworniki sterowane są standardowo 3-pozycyjnym przełącznikiem. Pojedyncze potencjometry VOLUME i TONE oferują rozłączanie cewek push-pull - pierwszy aktywuje opcję High Pass Filter, dzięki czemu przy skręcaniu gałki nie jest obcinana góra pasma, drugi włącza system Sustainiac. W trybie Sustainiac do dyspozycji jest jeszcze 3-pozycyjny mini-switch, który w skrajnych położeniach Harmonic i Normal wpływa odpowiednio na wybrzmiewanie harmonicznych i podstawowego dźwięku, a w środkowej pozycji (Mix) łączy obie opcje.

Ibanez JS140M

Do budowy customowo wyprofilowanego korpusu gitary posłużyło drewno lipowe, natomiast gryfu i 24 progowej podstrunnicy - klonowe. Jasnej podstrunnicy towarzyszą czarne markery w kształcie kropek.

Za przeniesienie brzmienia odpowiada znany już komplet pasywnych humbuckerów Ibaneza - pełnowymiarowy Quantum przy mostku oraz Infinity RD wielkości singla przy gryfie, które sterowane są potencjometrami Volume i Tone. Trójpozycyjny przełącznik wraz z ukrytym pod gałką barwy przełącznikiem typu push/pull pozwalają uzyskać sześć barw podstawowych - trzy w trybie humbuckerów oraz trzy w trybie singli - w tym przypadku włączone są cewki bliżej środka korpusu.

https://www.ibanez.com
http://www.meinldistribution.pl