Gibson prezentuje model Chris Cornell ES-335 Tribute

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson prezentuje model Chris Cornell ES-335 Tribute

Do oferty Gibsona trafił zapowiadany już w styczniu 2019 roku model Chris Cornell ES-335 Tribute z linii Signature Artist.

Po raz pierwszy Gibson zaprezentował sygnowany przez Chrisa Cornella model ES-335 (w dwóch wersjach kolorystycznych) w 2013 roku w ramach linii Artist Series. Instrument, wznowiony w tym roku jako Gibson Chris Cornell ES-335 Tribute, w większości zachowuje pierwotną specyfikację, choć w jednej opcji wykończenia. Został on zaanonsowany już na początku roku przy okazji koncertu zorganizowanego ku pamięci zmarłego tragicznie wokalisty Soundgarden 'I Am The Highway: A Tribute to Chris Cornell'. Koncert odbył się 16 stycznia 2019 roku w The Forum w Los Angeles, a w jego ramach wystąpili muzycy Soundgarden, Audioslave i Temple of the Dog a także m.in. Metallica, Foo Fighters, Melvins i Ryan Adams. Następnie gitarę można było zobaczyć na zimowych targach NAMM 2019 w Anaheim. Teraz Chris Cornell ES-335 Tribute trafił do oferty Gibsona w limitowanym nakładzie wynoszącym 250 egzemplarzy, a jego oficjalną premierę wyznaczono na 3 września.

Korpus sygnowanego ES-335 oczywiście w konstrukcji semi-hollow, został wykonany z dwóch warstw klonu rozdzielonych warstwą topoli i wyposażony w świerkowe ożebrowanie i klonowy blok centralny. Interesującemu wykończeniu Olive Drab Green towarzyszy kremowy binding korpusu i gryfu, a także czarny pickguard. Główkę zdobi wykonane z masy perłowej inkrustowane logo stylizowane na autograf Cornella. Mahoniowy gryf wycięty metodą quartersawn charakteryzuje się zaokrąglonym profilem "C" oraz podstrunnicą z ciemnego palisandru o promieniu 12". Umieszczono na niej 22 progi medium jumbo z nowego srebra oraz znaczniki pozycji w kształcie kropek z pearloidu. Szerokość siodełka wykonanego z kości wynosi 1,687" (42,84 mm), a menzura instrumentu to 24,75".

Na wyposażeniu Gibsona Chris Cornell ES-335 Tribute znalazła się para humbuckerów Aged Lollartron, trzypozycyjny przełącznik oraz po dwa przeźroczyste, pozbawione numeracji pokrętła potencjometrów Volume i Tone. Na postarzony zgodnie ze standardem VOS, niklowany osprzęt składa się mostek Tune-O-Matic ze strunociągiem Bigsby B-7 Vibrola oraz klucze Grover Rotomatics. Komplet uzupełnia twardy futerał oraz firmowa ściereczka do polerowania instrumentu.

https://www.gibson.com

Zdjęcie: Paul Lorkowski