Ważne zmiany w Custom Shopie Gibsona

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Ważne zmiany w Custom Shopie Gibsona

Firma Gibson poinformowała o najnowszych, organizacyjnych i personalnych zmianach w Custom Shopie marki.

Współpracujący od lat z Gibsonem, legendarny lutnik Tom Murphy, specjalizujący się w postarzaniu instrumentów, jest pionierem budowy gitar typu relic i jedną z osób odpowiedzialnych za dynamiczny rozwój tego segmentu. Amerykańska marka postanowiła wyraźnie to zaakcentować tworząc odrębny dział swojego Custom Shopu, który przyjmie nazwę Murphy Lab i będzie się specjalizować w tworzeniu gitar zgodnych z historycznymi specyfikacjami. Tom Murphy, który oczywiście będzie dowodził nowym oddziałem i obejmie funkcję nazwaną Master Artisan będzie miał za zadanie "wykreowanie na nowo i wprowadzenie w życie nowego podejścia Custom Shopu do wykorzystania historycznego doświadczenia w celu powiększenia grona entuzjastów instrumentów marki."

"Gibson Custom Shop to szczyt umiejętności lutniczych, jakości i doskonałego brzmienia. Każdy stworzony tu instrument powstał z poszanowaniem dziedzictwa Gibsona, poprzez precyzję, autentyzm i dbałość o szczegóły. Obchodzona przez nas 60 rocznica modelu Les Paul Standard 1959 to najlepszy moment na zainicjowanie Murphy Lab pod przywództwem Toma, który odgrywał kluczową rolę w zainicjowaniu i rozwijaniu procesu starzenia gitar w Custom Shopie naszej marki" - mówi szef działu handlowego firmy, Cesar Gueikian.

Ponadto Gibson poinformował o zmianie na stanowisku dyrektora Custom Shopu marki, którym został Sergio Villanueva. Villanueva przez 25 lat pracował w Fenderze, gdzie startując od stanowiska managera w dziale produkcji strun dotarł do posady starszego wiceprezesa ds. globalnej produkcji. Ostatnie pięć lat spędził natomiast w firmie Taylor Guitars, gdzie był szefem fabryki w Tecate w Meksyku.

Mówi prezes i dyrektor generalny Gibsona, James Curleigh: "Z radością witam Sergio na stanowisku szefa Custom Shopu w tak ważnym momencie rozwoju Gibsona. Sergio jest szanowanym lutnikiem, który nada nowego znaczenia zarówno artystycznej, jak i operacyjnej działalności Custom Shopu. Doskonale sprawdzi się w roli przywódcy, który wprowadzi team Custom Shopu w przyszłość."

https://www.gibson.com/