Gibson Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck

Gibson Custom Shop zaprezentował replikę dwugryfowego modelu Slasha - 1966 EDS-1275 Doubleneck.

Oryginalny model instrumentu został nabyty przez Slasha w 1990 roku w małym sklepie muzycznym w stanie Indiana, po czym szybko stał się jedną z jego ulubionych gitar, niezbędną zarówno na scenie jak i w studio. Teraz Gibson zaprezentował wierną replikę tek gitary, zbudowaną i poddaną procesowi starzenia w Custom Shopie w Nashville. Dostępnych będzie jedynie 125 egzemplarzy modelu, każdy z nich ręcznie podpisany i opatrzony numerem przez Slasha. Dodatkowo, wraz z gitarą w skład kompletu wejdzie kopia vintage'owego futerału, customowy pasek Slasha oraz certyfikat autentyczności.

Gibson Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck posiada lekki korpus w wykończeniu Aged Ebony, wykonany z jednego kawałka mahoniu. Mahoniowe gryfy cechują się oryginalnym profilem '66 Medium C. Podstrunnice o promieniu 12" wykonano z palisandru indyjskiego a siodełko gryfu z tworzywa mineralno-akrylowego o handlowej nazwie Corian. Na podstrunnicy umieszczono 20 progów medium jumbo oraz celuloidowe markery w kształcie dzielonych równoległoboków.

Czarnemu wykończeniu instrumentu towarzyszy czarny, pięciowarstwowy pickguard oraz osprzęt ze starzonego chromu (w tym mostek Custom Nashville Tune-O-Matic), za wyjątkiem drugiego, sześciostrunowego mostka (ABR-1) w wersji niklowanej. Za brzmienie odpowiadają przetworniki Custombucker Alnico III umieszczone zarówno przy gryfach, jak i mostkach. Na elektronikę składają się po dwa potencjometry Volume i Tone oraz przełączniki zmiany konfiguracji przetworników oraz wyboru gryfu.

Instrument trafi do oferty Gibsona już jutro, 1 października.

 

https://www.gibson.com