Nowe akustyki Gibson G-45

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Nowe akustyki Gibson G-45

Kolejną nowością zaprezentowaną właśnie przez Gibsona są zapowiadane już w styczniu dwa akustyczne modele G-45 Studio i G-45 Standard.

Modele, anonsowane przez Gibsona hasłem "The new generation of acoustic guitars", mają stanowić idealne połączenie odpowiedniego brzmienia, jakości wykonania i tradycyjnego stylu Gibsona oraz mają sprawdzić się u "wszystkich graczy i na każdej scenie". Instrumenty są ręcznie budowane w fabryce firmy w Bozeman w stanie Montana, która zastosowała zarówno wypróbowane przez lata techniki, jak połączenie gryfu z korpusem dovetail czy metoda wzmocnienia płyty wierzchniej z nowoczesnymi rozwiązaniami, jak szczuplejszy korpus oraz profil gryfu Advanced Response.

Obydwa modele G-45 prezentowane były podczas targów NAMM 2019 

Obydwa modele posiadają korpusy w klasycznym kształcie Round Shoulder i wykończeniu Antique Natural. Są one zbudowane ze świerku świerku sitka (top) oraz lokalnie pozyskiwanego, amerykańskiego orzecha (tył i boki). Ich konstrukcja wzmocniona jest nierzeźbionym ożebrowaniem typu X. Gryfy wykonano z drewna utile (sipo). Na pokładzie znajdziemy klucze Mini Grover Rotomatic z niklowanymi główkami, orzechową osłonę pręta, pickguard w kształcie Tear Drop, tradycyjny mostek Belly Up z kompensowanym siodełkiem Tusq, 20 progów w standardowym rozmiarze oraz układ elektroniczny Fishman Sonitone z kontrolą zamontowaną wewnątrz gitary pod otworem rezonansowym. Promień podstrunnicy wynosi 16", a menzura 24,75".

G-45 Studio

Satynowo wykończony G-45 Studio posiada ponadto wielowarstwowy (z jasną warstwą zewnętrzną) binding topu oraz podstrunnicę i mostek z orzecha. Umieszczono na niej markery w kształcie kropek. Cena modelu w sklepie Gibsona wynosi 999 $.

 

G-45 Standard

Droższy G-45 Standard cechuje kilka różnic. Wśród nich jest satynowe wykończenie korpusu z topem w wersji na wysoki połysk oraz wielowarstwowy (z czarną warstwą zewnętrzną) binding topu oraz jednowarstwowy czarny binding płyty tylnej. Do budowy podstrunnicy posłużył kompozyt drewna Richlite, z którego wykonano również mostek. Na podstrunnicy znalazły się markery w kształcie małych diamentów. Cena gitary w sklepie Gibsona to 1299 $.

 

https://www.gibson.com