Gibson Sheryl Crow Country Western Supreme

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Sheryl Crow Country Western Supreme

Gibson zaprezentował nową sygnaturę Sheryl Crow - Country Western Supreme.

Nowy Sheryl Crow Country Western Supreme jest zgodnie z zapowiedziami najbardziej spersonalizowanym modelem Country Western w historii Gibsona. Country Western był produkowany przez amerykańską firmę w latach '50, '60 i '70, ale do najbardziej pożądanych należą instrumenty z lat 1962 - 1968. To właśnie wtedy, w 1962 roku korpus gitary zmieniono na kształt Square Shoulder. Jednym z najbardziej znanych użytkowników Gibsona Country Western jest Sheryl Crow, która w 1991 roku kupiła w Los Angeles wersję z 1962 roku. Gibson wypuszczał w przeszłości partie instrumentów opatrzone jej imieniem, a jesień 2019 roku przyniosła najnowszą edycję - Sheryl Crow Country Western Supreme, opartą na prywatnym egzemplarzu artystki.

Gitara posiada top ze świerku sitkajskiego poddany termicznemu procesowi starzenia oraz mahoniowe boki i płytę tylną. Konstrukcja o kształcie Square Shoulder wzmocniona jest ręcznie kładzionym ożebrowaniem typu Advanced X. Korpus w wykończeniu Antique Cherry zdobi wielowarstwowy binding topu i płyty tylnej oraz pickguard w kształcie charakterystycznym dla modeli Hummingbird. Mahoniowy gryf o zaokrąglonym profilu wieńczy palisandrowa podstrunnica o promieniu 12" (304,8 mm). Umieszczono na niej 20 progów w standardowym rozmiarze oraz markery z masy perłowej w kształcie dzielonych równoległoboków. Siodełko główki o szerokości 1,725" (43,815 mm) wykonano z kości.

Na wyposażenie Gibsona Sheryl Crow Country Western Supreme złożyły się klucze Gotoh z białymi główkami oraz palisandrowy mostek Traditional Belly up z siodełkiem z kości. Pod mostkiem umieszczono pickup Amulet M, którego regulację Volume i Tone zamocowano w otworze rezonansowym.

 

https://www.gibson.com