Gibson Michael Clifford Signature Melody Maker

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Michael Clifford Signature Melody Maker

Gitarzysta australijskiego pop-rockowego zespołu 5 Seconds of Summer, Michael Clifford, może pochwalić się właśnie zaprezentowanym sygnowanym modelem Gibsona.

Kilka dni temu Gibson zaanonsował sygnaturę Joe Perry'ego z Custom Shopu, teraz przyszedł czas na muzyka z kompletnie innej bajki i epoki - 24 letniego Michaela Clifforda z powstałego osiem lat temu zespołu 5 Seconds of Summer. Australijski kwartet zaczynał od prezentowania coverów na YouTube, a jego popularność eksplodowała, kiedy One Direction zaprosili ich do udziału we wspólnej trasie. Od tego momentu grupa wydała trzy albumy, które trafiły na szczyt listy przebojów zarówno z rodzinnym kraju jak i Stanach Zjednoczonych. Tym samym zostali pierwszym australijskim zespołem, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

Wszystko wskazuje na to, że współpraca Gibsona z popularnym, choć niekoniecznie w środowisku gitarowym, Michaelem Cliffordem ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie do marki również młodszych adeptów gitary. Sam Gibson kieruje model Michael Clifford Signature Melody Maker do "graczy właśnie szykujących się do pierwszego koncertu, albo występującego na stadionach i do wszystkich pozostałych."

Instrument posiada korpus z jesionu bagiennego o kształcie Melody Maker z podwójnym wcięciem. Klonowy gryf zwieńczony główka SP3 typu Peghead połączono z podstrunnicą z tworzywa richlite o promieniu 12". Znajdziemy na niej 22 progi medium jumbo, siodełko Graph Tech oraz akrylowe markery w kształcie krzyżyków. Czerwony kolor znaczników oraz logo marki, numer seryjny na tylnej części główki i cyferki pokręteł potencjometrów w tym samym kolorze dobrze korespondują z wykończeniem Jet Black Cherry, czarnym pickguardem i czarnym, chromowanym osprzętem. Menzura wynosi 24,75".

Na pokładzie gitary zamocowano mostek Tune-O-Matic ze stopbarem oraz klucze Mini-Grover Kidneys. Układ elektroniczny tworzy pojedynczy humbucker Burst Bucker 3 przy mostku z możliwością rozłączania cewek i uzyskania brzmienia typu single-coil - dzięki przełącznikowi Push/Pull w pokrętle Volume. Ponadto pojedynczy regulator Tone i odcinający sygnał przełącznik Killswitch typu toggle, który dostarcza dodatkowych możliwości zabawy z dźwiękiem.

 

https://www.gibson.com