Gibson Joan Jett ES-339

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Joan Jett ES-339

Minęło zaledwie kilka dni od premiery ostatniego sygnowanego modelu Gibsona, a na rynek trafia kolejny, tym razem przygotowany wspólnie z Joan Jett.

Jak informuje Gibson, praca działu badawczo-rozwojowego wraz z Joan Jett nad nowym modelem zajęła blisko dwa lata. Efektem jest pięknie prezentujący się ES-339 w jedynym słusznym dla współautorki hitu The Runaways "Cherry Bomb", wykończeniu Wine Red. Instrument jest ściśle limitowany do 150 egzemplarzy, z których pierwsze 50 sztuk zostało ręcznie ponumerowanych na tylnej części główki i podpisanych przez Joan na korpusie.

Korpus gitary został wykonany z trzech warstw drewna - zewnętrznego forniru z klonu wzorzystego AAA, a następnie topoli i ponownie klonu. Blok centralny z komorowanego klonu poddano specjalnej obróbce termicznej mającej zwiększyć jego stabilność i wytrzymałość. Taki sam zabieg spotkał ożebrowanie ze świerku Adirondack wycinanego metodą quartersawn (czyli z pionowym układem słoi). Taki typ ożebrowania został zastosowany tu po raz pierwszy, jeśli chodzi o modele Gibson ES. Wykończony na czerwono korpus, ozdobiony czarnym bindingiem pomalowano błyszczącym lakierem nitrocelulozowym.

Gryf o profilu Rounded C zbudowano z mahoniu wycinanego metodą quartersawn, a podstrunnicę z ciemnego palisandru. Podstrunnica o promieniu 12" mieści białe kropki znaczników pozycji z pearloidu oraz 22 progi medium jumbo wykonane z nowego srebra o 18% zawartości niklu. Na pokładzie instrumentu znajdziemy ponadto czarny, jednowarstwowy pickguard, siodełko z kości, mostek ABR-1 z nylonowymi siodełkami z aluminiowym strunociągiem typu stopbar oraz klucze Grover 'Milk Bottle' Rotomatics.

Za brzmienie Gibsona Joan Jett ES-339 odpowiada ręcznie montowany układ elektroniczny z kondensatorami Orange Drop, humbuckerami Burstbucker 2 (gryf) i Burstbucker 3 (mostek) oraz potencjometrami 500K 2x Volume i 2x Tone. Zastosowano czarne pokrętła potencjometrów typu 'Witch Hat', jednak na życzenie Joan mostkowy regulator Volume posiada zmodyfikowane pokrętło Speed. W skład kompletu z gitarą wchodzi sygnowany twardy futerał oraz certyfikat autentyczności.

 

https://www.gibson.com