D'Angelico Deluxe Bob Weir Bedford

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D'Angelico Deluxe Bob Weir Bedford

Firma D'Angelico zaprezentowała właśnie najnowszy model z serii Deluxe Bedford, sygnowany przez gitarzystę Grateful Dead, Boba Weira.

To nie pierwszy model D'Angelico sygnowany przez Boba Weira, wcześniej jednak były to instrumenty typu hollow-body. Firma ma w ofercie również gitary opatrzone nazwą Grateful Dead, w tym model Premier Grateful Dead Bedford z charakterystycznym wykończeniem z tańczącymi misiami. Teraz przyszedł czas na pierwszą sygnaturę Boba Weira z korpusem solid-body - Bedforda w wyższej i droższej linii Deluxe.

D'Angelico Deluxe Bob Weir Bedford dostępny jest jedynie w wykończeniu Matte Stone ze złotym osprzętem i pięciowarstwowym pickguardem w wersji 'czarna perła'. Instrument posiada korpus z lipy oraz gryf dwóch kawałków klonu przedzielonych rdzeniem z orzecha. Wklejany gryf cechuje się profilem C oraz naturalnym, satynowym wykończeniem. Na podstrunnicy z coraz popularniejszego u wielu producentów drewna Pau Ferro, ozdobionej 4 warstwowym bindingiem znajdziemy 22 progi medium, dzielone, prostokątne markery z abalonu i masy perłowej, a także boczne znaczniki pozycji. Promień podstrunnicy wynosi 14", menzura 24,75" a szerokość siodełka Graph Tech Tusq 1 11/16".

Na główce gitary umieszczono tarczę z masy perłowej z logo serii Deluxe oraz charakterystyczną dla D'Angelico osłonę pręta w kształcie 'Skyscraper'. Na wykonanej z aluminium, złotej osłonie znalazł się grawerunek z podpisem Weira. Osprzęt to blokowane klucze Grover oraz mostek Wilkinson Tune-O-Matic Tremolo z czarną końcówką wajchy.

Za firmowe brzmienie Boba Weira odpowiada para przetworników Seymour Duncan P-90 STK przy gryfie i mostku oraz "jaśniejszy niż tysiąc słońc" singiel Lollar Blonde w pozycji środkowej. Sterowane są one pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Volume, Tone i Blend z hebanowymi pokrętłami. Pokrętła regulatorów Volume i Tone wyposażone są w opcję push/pull pozwalającą na rozłączanie cewek w obydwu przetwornikach P-90. Dzięki dodatkowemu pokrętłu Blend brzmieniowa wszechstronność gitary zwiększa się jeszcze bardziej. Jego funkcją jest bowiem dodawanie do brzmienia przetwornika, który standardowo nie jest przypisany do danej pozycji. Blend działa w każdej pozycji przełącznika z wyjątkiem środkowej (pozycja 3 dedykowana singlowi Lollar Blonde). Na przykład, po wybraniu przetwornika gryfowego (pozycja 5), dzięki opcji Blend możliwe jest uzyskanie brzmienia łączącego przetwornik gryfowy i mostkowy. I odwrotnie w pozycji 1, gdzie do przetwornika mostkowego można dodać gryfowy. W pozycji 2 (mostek + środek) Blend dołącza przetwornik gryfowy, a w pozycji 4 dzieje się na odwrót. Dzięki takiemu układowi uzyskujemy bardzo dużą ilość brzmień do wyboru, co przedstawia diagram oraz poniższy film.

 

 

https://dangelicoguitars.com