D'Angelico Brandon Niederauer Signature Atlantic

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D'Angelico Brandon Niederauer Signature Atlantic

Firma D'Angelico zaprezentowała model Brandon Niederauer Signature Atlantic, dostępny zarówno w linii Deluxe, jak i Premier.

Sygnowany przez młodego, zaledwie szesnastoletniego gitarzystę, Brandona 'Taza' Niederauera instrument dostępny jest w wykończeniu Sonic Blue w dwóch wersjach - droższej Deluxe Brandon Niederauer Atlantic i w nieco tańszej linii Premier

D'Angelico Deluxe Brandon Niederauer Atlantic

Korpus instrumentu o kształcie Atlantic i konstrukcji solid-body wykonano z lipy i ozdobiono siedmiowarstwowym bindingiem oraz charakterystycznym dla gitar D'Angelico szylkretowym pickguardem F-Hole Style. Wklejany gryf zbudowano z dwóch kawałków klonu rozdzielonych warstwą orzecha. Posiada on profil C i satynowe wykończenie. Na podstrunnicy z Pau Ferro o promieniu 14" znajdziemy 22 progi medium, markery w postaci dzielonych prostokątów z abalone i masy perłowej, boczne znaczniki pozycji, siodełko Tusq oraz czterowarstwowy binding.

Na pokładzie zamocowano dwa humbuckery Seymour Duncan w puszkach w wykończeniu - podobnie jak reszta hardware - Aged Satin Chrome. Są to DA-59 przy gryfie i Antiquity przy mostku. Są one sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz odrębnymi regulatorami Volume i Tone z hebanowymi pokrętłami. Osprzęt uzupełniają mostek Tune-O-Matic ze stopbarem i blokowane klucze Grover Super Rotomatic. Menzura instrumentu wynosi 24,75". W skład kompletu wchodzi twardy futerał Deluxe.

 

D'Angelico Premier Brandon Niederauer Atlantic

Gitara w tańszej linii Premier posiada korpus z lipy z trzywarstwowym bindingiem, klonowy gryf i podstrunnicę z drewna ovangkol. Umieszczono na niej trzywarstwowy, kremowy binding, białe, prostokątne markery z pearloidu, siodełko z tworzywa PPS i boczne znaczniki pozycji. Na wyposażeniu gitary znalazły się humbuckery Seymour Duncan Designed HB-101 (mostek) i HB-102 (gryf), mostek Tune-O-Matic ze stopbarem oraz oraz klucze Rotomatic. W skład kompletu wchodzi miękki Gig Bag.

D'Angelico Brandon Niederauer Signature Atlantic: Deluxe (po lewej), Premier (po prawej) 

https://dangelicoguitars.com