D'Angelico prezentuje pierwsze gitary klasyczne Malta i Avellino

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D'Angelico prezentuje pierwsze gitary klasyczne Malta i Avellino

D'Angelico zaprezentował pierwsze w historii firmy gitary klasyczne z nylonowymi strunami - Premier Malta i Premier Avellino.

Nowe modele Malta i Avellino zasiliły linię D'Angelico Premier i są gitarami klasycznymi typu 'crossover' a zatem przemycają niektóre elementy charakterystyczne dla gitar akustycznych. W tym przypadku jest to smuklejszy profil gryfu oraz siodełko o szerokości 48 mm. Obydwa modele charakteryzują się tą samą specyfikacją, a jedyna różnica polega na konstrukcji korpusu - Malta podsiada wcięcie ułatwiające dostęp do wyższych progów.

D'Angelico Premier Avellino z topem z drewna świerkowego (u góry) i drewna cedrowego (w środku)

D'Angelico Premier Malta z topem z drewna świerkowego (u góry) i drewna cedrowego (w środku)

Jednolite topy instrumentów wykonano ze świerku albo z cedru, a boczki i tył z laminatu mahoniu. Głębokość korpusów wynosi 3,8" a szerokość od 11,3" do 14,8". Korpus zdobi czarno-biało-szylkretowy binding oraz rozeta Custom Deco. Gryf zbudowano z mahoniu, a jego grubość wynosi 21 mm przy pierwszym i 24 mm przy 12 progu. Na podstrunnicy z Pau Ferro o promieniu 14" umieszczono 19 progów, markery z akrylu w kształcie małych diamentów oraz kropki bocznych znaczników pozycji.

Na pokładzie instrumentów znajdziemy również siodełko z kości, mostek z Pau Ferro oraz klucze z szylkretowymi główkami. Gitary posiadają naturalne wykończenie typu open pore, uwidoczniające naturalne usłojenie drewna oraz nylonowe struny Savarez 500 CJ w komplecie.

 

 

 

https://dangelicoguitars.com