D'Angelico Premier Bob Weir Bedford

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D'Angelico Premier Bob Weir Bedford

Ubiegłoroczny, sygnowany przez Boba Weira model Deluxe Bedford będzie w 2020 roku dostępny również w tańszej serii Premier.

Deluxe Bob Weir Bedford trafił do oferty D'Angelico w maju ubiegłego roku i była to pierwsza sygnatura gitarzysty Grateful Dead z korpusem solid-body. Instrument spotkał się z dużym zainteresowaniem, więc w tym roku firma postanowiła dodać ten sygnowany model również do tańszej serii Premier. Posiada on dużą część rozwiązań zastosowanych w modelu Deluxe. "Dobre instrumenty nie powinny być adresowane wyłącznie do elity - mówi Bob Weir. Pamiętam, że gdy byłem młodsze nie mogłem sobie pozwolić na droższe modele."

Podobnie jak w przypadku droższego modelu, D'Angelico Premier Bob Weir Bedford posiada korpus z lipy i jest dostępny jedynie w wykończeniu Matte Stone. Towarzyszy mu pieciowarstwowy pickguard Black Pearl oraz chromowany osprzęt. Wklejany, satynowo wykończony gryf o profilu C wykonano z klonu. Jasną podstrunnicę z drewna Pau Ferro, która pasowała do złoconego osprzętu wersji Deluxe, w modelu Premier zastąpiło ciemniejsze drewno ovangkol. Ozdobiona kremowym bindingiem podstrunnica mieści 22 progi medium, duże, prostokątne markery z białego pearloidu oraz boczne znaczniki pozycji.

Kremowy binding znalazł się również na główce, gdzie umieszczono ponadto logo marki oraz serii Premier wykonane z masy perłowej, a także aluminiową osłonę pręta w charakterystycznym dla D'Angelico kształcie 'Skyscraper', opatrzoną podpisem Weira. Promień podstrunnicy wynosi 14", menzura 24,75" a szerokość siodełka, wykonanego z tworzywa PPS 1 11/16". Osprzęt to klucze D'Angelico Rotomatic Stairstep, sześciopunktowy mostek tremolo oraz chromowane zaczepy paska.

Za brzmienie odpowiada, umieszczona przy gryfie i mostku, para humbuckerów Seymour Duncan Designed P-90 typu stacked, czyli z cewkami ustawionymi jedna nad drugą. Konfigurację przetworników uzupełnia singiel Seymour Duncan Designed SC-101 w pozycji środkowej. Sterowane są one pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Volume, Tone i Blend. Pokrętła regulatorów Volume i Tone wyposażone są w opcję push/pull pozwalającą na rozłączanie cewek w obydwu przetwornikach P-90. Dzięki dodatkowemu pokrętłu Blend brzmieniowa wszechstronność gitary zwiększa się jeszcze bardziej. Jego funkcją jest bowiem dodawanie do brzmienia przetwornika, który standardowo nie jest przypisany do danej pozycji.

Blend działa w każdej pozycji przełącznika z wyjątkiem środkowej (pozycja 3 dedykowana singlowi w pozycji środkowej). Na przykład, po wybraniu przetwornika gryfowego (pozycja 5), dzięki opcji Blend możliwe jest uzyskanie brzmienia łączącego przetwornik gryfowy i mostkowy. I odwrotnie w pozycji 1, gdzie do przetwornika mostkowego można dodać gryfowy. W pozycji 2 (mostek + środek) Blend dołącza przetwornik gryfowy, a w pozycji 4 dzieje się na odwrót. Dzięki takiemu układowi uzyskujemy bardzo dużą ilość brzmień do wyboru. "Ta gitara posiada większą wszechstronność tonów niż jakikolwiek inny model, o którym mógłbym pomyśleć. A im więcej brzmień tym bardziej kolorowa staje się twoja paleta" - mówi Bob Weir.

 

 

https://dangelicoguitars.com/