D’Angelico Mini DC - nowy model semi-hollow

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D’Angelico Mini DC - nowy model semi-hollow

Firma D’Angelico zaprezentowała nowy model typu semi-hollow - Mini DC, dostępny zarówno w linii Premier, jak i Excel.

Mini DC jest odpowiedzią na prośby użytkowników jednego z najpopularniejszych modeli D’Angelico - DC, który cechuje się zmniejszonym korpusem o szerokości 14" (standardowa szerokość DC wynosi 16"). Ponadto Mini DC oferuje korpus typu semi-hollow (z blokiem centralnym), podwójne wcięcie oraz wysmukły profil gryfu C - wszystkie te elementy składają się na bardzo wygodny instrument o ciepłym i mocnym brzmieniu. Mini DC dostępny jest zarówno w linii Premier, jak i droższej Excel.

D’Angelico Excel Mini DC

D’Angelico Excel Mini DC dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych:

Vintage Natural: top z laminatu świerku, tył i boczki z laminatu klonu płomienistego

Solid Black: korpus w całości z laminatu klonu

Trans Cherry: korpus w całości z laminatu klonu płomienistego

Wszystkie wersje cechują się wykończeniem na wysoki połysk, wielowarstwowym, kremowym bindingiem, pięciowarstwowym szylkretowym pickguardem w kształcie Scalinii, złotym osprzętem oraz hebanowymi pokrętłami potencjometrów. Menzura wynosi 24,75".

Gryf został wykonany z trzech kawałków klonu, a podstrunnica o promieniu 16", z hebanu. Umieszczono na niej 22 progi medium jumbo, markery w kształcie dzielonych bloków z masy perłowej i abalonu, a także boczne znaczniki pozycji i siodełko z kości. Główka mieści aluminiową, złoconą osłonę pręta w klasycznym kształcie skyscraper, wykonane z masy perłowej loga D’Angelico i linii Excel oraz klucze Grover Super Rotomatic.

Za przeniesienie brzmienia odpowiadają humbuckery USA Seymour Duncan 59 w złotych puszkach, sterowane trójpozycyjnym przełącznikiem oraz odrębnymi regulatorami Volume i Tone (w wersji push-pull do rozłączania cewek). Na osprzęt składa się ponadto mostek Tune-O-Matic ze stopbarem.

 

 

D’Angelico Premier Mini DC

Gitara posiada korpus z laminatu klonu oraz top z laminatu świerku i dostępna jest w trzech wersjach wykończenia na wysoki połysk: Ocean Turquoise, Champagne i Fiesta Red. Wszystkim kolorom towarzyszy wielowarstwowy, kremowy binding korpusu, podstrunnicy i główki, wielowarstwowy, szylkretowy pickguard w kształcie Scalinii oraz chromowany osprzęt. Menzura wynosi 25".

Klonowy gryf wieńczy podstrunnica z drewna ovangkol o promieniu 14", mieszcząca 22 progi medium, akrylowe bloki markerów oraz boczne znaczniki pozycji w kształcie czarnych kropek. Na główce znajdziemy tradycyjną, aluminiową osłonę pręta w kształcie skyscraper, wykonane z masy perłowej loga D’Angelico i linii Premier oraz klucze Rotomatic.

Układ elektroniczny to para humbuckerów Seymour Duncan Designed w chromowanych osłonach: HB-101B przy mostku i HB-102N przy gryfie, z dedykowanymi im oddzielnymi potencjometrami Volume i Tone oraz trójpozycyjnym przełącznikiem. Znajdziemy tu również mostek Tune-O-Matic ze stopbarem D’Angelico oraz siodełko z tworzywa PPS.

 

https://dangelicoguitars.com/