D'Angelico prezentuje nowy model Brighton

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D'Angelico prezentuje nowy model Brighton

Najnowszym wzmocnieniem segmentu gitar solid-body firmy D'Angelico jest nowy model Brighton dostępny zarówno w serii Premier jak i Deluxe.

D'Angelico Premier Brighton charakteryzuje się lekkim olchowym korpusem w dwoma wcięciami, co ułatwia dostęp do najwyższych progów oraz wpływa na wygodę podczas występów na żywo. D'Angelico Deluxe Brighton posiada korpus z jesionu bagiennego. Gitara dostępna jest w kilku wersjach wykończenia - Ocean Turquoise i Black w przypadku Premier oraz Steel Blue, Black, Natural Swamp Ash i Hunter Green w serii Deluxe. Instrument ozdobiony jest wielowarstwowym bindingiem (korpus, podstrunnica i główka) oraz dużym, szylkretowym pickguardem w dolnej części nawiązującym do kształtu otworu rezonansowego f. Całości designu dopełnia chromowany (Premier) lub złoty (Deluxe) osprzęt. Menzura wynosi 24,75".

 

D'Angelico Premier Brighton

Wklejany gryf Premier Brighton wykonano z klonu, a podstrunnicę z drewna ovangkol. W przypadku Deluxe Brighton gryf z trzech kawałków drewna klon / orzech / klon wieńczy podstrunnica z pau ferro. Gryf posiada profil C i został pokryty satynowym lakierem. Podstrunnica o promieniu 14" mieści 22 progi medium oraz markery z białego pearloidu w kształcie dużych bloków w wersji Premier. W modelu Deluxe zastosowano dzielone bloki z masy perłowej i abalonu. Nie zabrakło również bocznych znaczników pozycji. Siodełko wykonano z tworzywa sztucznego PPS, a w wersji Deluxe zamontowano siodełko Tusq. Na główce znalazło się logo marki, wykonane z masy perłowej logo serii Premier lub Deluxe w kształcie tarczy oraz aluminiowa płytka pręta w kształcie 'Skyscraper' - pozłacana w wersji Deluxe.

D'Angelico Deluxe Brighton

Na wyposażenie D'Angelico Premier Brighton składa się mostek Tune-O-Matic ze stopbarem oraz klucze Rotomatic Stairstep. Za przeniesienie brzmienia odpowiadają humbuckery Seymour Duncan Designed HB-102 (gryf) i Seymour Duncan Designed HB-101 (mostek), które regulowane są trzypozycyjnym przełącznikiem, dwoma potencjometrami Volume i dwoma Tone z opcją push/pull. D'Angelico Deluxe Brighton posiada pozłacany mostek Tune-O-Matic, blokowane klucze Grover Super Rotomatic, a także humbuckery USA Seymour Duncan DA-59.

Gitara trafi do sprzedaży wraz z miękkim futerałem (Premier) lub twardym futerałem deluxe.

 

 

https://dangelicoguitars.com