NAMM 2020: Nowy model D’Angelico Deluxe Bedford SH

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
NAMM 2020: Nowy model D’Angelico Deluxe Bedford SH

Podczas nadchodzących targów NAMM 2020 firma D’Angelico zadebiutuje z nową wersją swojego flagowego modelu solid-body, Bedford.

Nowy Bedford SH, który zasilił linię Deluxe to, jak wskazuje skrót przy nazwie, wersja semi-hollow popularnego modelu. Instrument posiada duży otwór rezonansowy, który cechuje się nowoczesnym, zmodyfikowanym designem klasycznego f-hole. Otwór umieszczony został wzdłuż całej górnej krawędzi korpusu gitary, która inkorporuje elementy ciepłego, akustycznego brzmienia do układu elektronicznego opartego na trzech pickupach. D’Angelico Deluxe Bedford SH dostępny będzie od 16 stycznia w trzech satynowych wersjach kolorystycznych - Matte Wine, Matte Black i Matte Rose Gold - każda limitowana do 50 egzemplarzy.

Instrument posiada lipowy korpus oraz wklejany gryf z dwóch kawałków klonu rozdzielonych warstwą orzecha. Gryf cechuje się profilem C oraz naturalnym, satynowym wykończeniem. Na hebanowej podstrunnicy, obramowanej trzywarstwowym bindingiem, umieszczono 22 progi Jescar w rozmiarze medium jumbo oraz markery w kształcie dzielonych bloków z masy perłowej i abalonu. Binding znalazł się również na główce, tradycyjnie ozdobionej logo D’Angelico i serii Deluxe (wykonanymi z masy perłowej), a także - w jej tylnej części - oznakowanej numerem seryjnym i numerem egzemplarza.

Gitara w wykończeniu Matte Wine cechuje się również pięciowarstwowym kremowym pickguardem, w wersjach Matte Black i Matte Rose Gold zastosowano pickguard szylkretowy. Do koloru pickguardu dopasowano barwę płytki elektroniki na tylnej płycie korpusu. Promień podstrunnicy wynosi 14", a menzura 24,75".

D’Angelico Deluxe Bedford SH uzbrojono w zestaw dwóch singli Nickel Seymour Duncan STR52-1 (przy gryfie i w pozycji środkowej) oraz mini-humbuckera Seymour Duncan SM-1b przy mostku. Pracę przystawek reguluje pięciopozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone z hebanowymi pokrętłami. Na pokładzie gitary znajdziemy również blokowane klucze Grover i siodełko Tusq. W przypadku modeli w kolorach Matte Wine i Matte Black zastosowano mostek Tune-O-Matic ze stopbarem, wersja Matte Rose Gold to sześciopunktowe tremolo Wilkinson.

 

https://dangelicoguitars.com/