NAMM 2018: D’Angelico prezentuje nowe modele solid body

Newsy
Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
NAMM 2018: D’Angelico prezentuje nowe modele solid body

Z myślą o targach NAMM 2018 Firma D’Angelico przygotowała trzy całkowicie nowe modele elektrycznych gitar solid body.

Takie bogactwo gitar solid body to rzecz bez precedensu w całej 85 letniej historii marki. Nowe modele zaprojektowane w nowojorskiej siedzibie firmy mają za zadanie zrównoważyć rozwiniętą kolekcję gitar semi-hollow i hollowbody D’Angelico. Są to: Bedford, Ludlow i Atlantic, które będą dostępne zarówno w serii Premier jak i droższej Deluxe, aby zapewnić dostęp do tych instrumentów jak najszerszej grupie gitarzystów. Gitary trafią do dystrybutorów firmy w marcu 2018 r.

D’Angelico Premier Bedford i Premier Grateful Dead Bedford

Gitara posiada korpus z lipy amerykańskiej, gryf z klonu a podstrunnicę z drewna Ovangkol (albo klonu w wersji z czarnym wykończeniem). Za brzmienie odpowiadają pickupy w układzie S-H: Seymour Duncan Designed HB-102 Single Coil (gryf) i Seymour Duncan Designed HB-101 Humbucker (mostek) regulowane trzypozycyjnym przełącznikiem i odrębnymi dla każdego przetwornika regulatorami Volume i Tone (push/pull).

Pozostałe wyposażenie: chromowany osprzęt, mostek Tune-O-Matic ze stopbarem (tremolo w wersji Black), klucze Rotomatic Stairstep, 22 progi, markery z masy perłowej (prostokąty, kropki w przypadku klonowej podstrunnicy), boczne markery z kształcie czarnych kropek. Menzura: 24,75". Dostępne wersje: Army Green, Black, Antique White, Czarny z klonową podstrunnicą i tremolo oraz Czarny z pickguardem Blue Pearl i tremolo.

Model Premier Grateful Dead Bedford powstały we współpracy z zespołem Grateful Dead posiada wykończenie Antique White i korpus ozdobiony postaciami kolorowych, tańczących misiów. Znalazły się one również na podstrunnicy w postaci markerów.

D’Angelico Deluxe Bedford

Gitara posiada korpus z lipy amerykańskiej albo jesionu bagiennego, trzyczęściowy gryf klon/orzech/klon oraz podstrunnicę z drewna Pau Ferro (albo klonu w wersji z czarnym wykończeniem). Za brzmienie odpowiadają pickupy w układzie S-H: Seymour Duncan DA-59 Single-coil STK (gryf) i Seymour Duncan DA-59 Humbucker (mostek) regulowane trzypozycyjnym przełącznikiem i odrębnymi dla każdego przetwornika regulatorami Volume i Tone (push/pull) wyposażonymi w hebanowe główki. Jeden z modeli z korpusem z jesionu bagiennego wyposażony jest w parę pickupów Seymour Duncan DA-90s.

Pozostałe wyposażenie: złoty osprzęt, mostek Tune-O-Matic ze stopbarem (tremolo w wersji Black), blokowane klucze Grover Super Rotomatic, 22 progi, markery z masy perłowej (dzielone prostokąty, kropki w przypadku klonowej podstrunnicy), boczne markery z kształcie czarnych kropek. Menzura: 24,75". Dostępne wersje: Hunter Green, Black, Vintage White, Jesion bagienny (Natural Swamp Ash), Jesion bagienny z pickupami Seymour Duncan DA-90s, Chameleon, Czarny z klonową podstrunnicą i tremolo oraz Czarny z pickguardem Blue Pearl i tremolo.

D’Angelico Premier Atlantic i Premier Ludlow

Gitary posiadają korpus z lipy amerykańskiej, gryf z klonu a podstrunnicę z drewna Ovangkol. Za brzmienie odpowiadają humbuckery Seymour Duncan Designed: HB-102 przy gryfie i HB-101 Humbucker przy mostku, które są regulowane trzypozycyjnym przełącznikiem i odrębnymi dla każdego przetwornika regulatorami Volume i Tone (push/pull).

Pozostałe wyposażenie: chromowany osprzęt, mostek Tune-O-Matic ze stopbarem, klucze Rotomatic Stairstep, 22 progi, markery z masy perłowej (prostokąty), boczne markery z kształcie czarnych kropek. Menzura: 24,75". Dostępne wersje: Army Green, Black, Antique White - wszystkie z pięciowarstwowym bindingiem. D’Angelico Premier Ludlow w wykończeniu Antique White posiada również tremolo.

D’Angelico Premier Atlantic

 

D’Angelico Premier Ludlow

D’Angelico Deluxe Atlantic i Deluxe Ludlow

Gitary posiadają korpus z lipy amerykańskiej albo jesionu bagiennego, trzyczęściowy gryf klon/orzech/klon oraz podstrunnicę z drewna Pau Ferro. Za brzmienie odpowiadają humbuckery Seymour Duncan DA-59 regulowane trzypozycyjnym przełącznikiem i odrębnymi dla każdego przetwornika regulatorami Volume i Tone (push/pull) wyposażonymi w hebanowe główki.

Pozostałe wyposażenie: złoty osprzęt, mostek Tune-O-Matic ze stopbarem, blokowane klucze Grover Super Rotomatic, 22 progi, markery z masy perłowej (dzielone prostokąty), boczne markery z kształcie czarnych kropek. Menzura: 24,75". Dostępne wersje: Hunter Green, Black, Vintage White, Jesion bagienny (Natural Swamp Ash) - wszystkie z pięciowarstwowym bindingiem. D’Angelico Deluxe Ludlow w wykończeniu Vintage White posiada również tremolo.

D’Angelico Deluxe Atlantic

 

D’Angelico Deluxe Ludlow

 

https://dangelicoguitars.com