Nowa wersja D’Angelico Excel SS

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
Nowa wersja D’Angelico Excel SS

Jeden z najpopularniejszych modeli firmy D’Angelico Guitars, Excel SS, jest teraz dostępny wraz z kilkoma zmianami oraz w nowych wersjach wykończenia.

Excel SS, siedem lat temu ponownie wprowadzony do oferty D’Angelico Guitars jest jednym z ulubieńców fanów marki, sięgają po niego również tacy artyści jak Bob Weir czy Kurt Rosenwinkel. W 2019 roku model ten doczekał się kilku zmian, wśród których są nowe przetworniki - teraz Excel SS wyposażony jest w parę humbuckerów Seymour Duncan 59, a dwa dedykowane im regulatory Tone posiadają opcję rozłączania cewek (push/pull). Wśród nowości znalazły się również markery w postaci dzielonych prostokątów z masy perłowej, podstrunnica z Pau Ferro oraz złota osłona pręta napinającego - dopasowana kolorystycznie do koloru całego osprzętu. Instrument dostępny jest w czterech wersjach wykończenia, w tym w nowej barwie Iced Tea Burst (pozostałe kolory to Natural, Cherry i Black).

 

D’Angelico Excel SS Iced Tea Burst

D’Angelico Excel SS w wykończeniu Natural, Cherry i Black

Przypomnijmy, że korpus D’Angelico Excel SS w konstrukcji semi-hollow z blokiem centralnym i pojedynczym wcięciem został wykonany z laminatu klonu płomienistego, a wklejany gryf o profilu C z trzech części klonu i orzecha. Korpus zdobi pięciowarstwowy binding, umieszczono na nim również pięciowarstwowy szylkretowy pickguard. Na podstrunnicy znajdziemy natomiast binding złożony z trzech warstw. Na wyposażeniu gitary znajduje się mostek Tune-o-matic z dwoma wersjami strunociagów - z tradycyjnym stopbarem lub z kunsztownym strunociągiem D'Angelico Stairstep. Ponadto: 22 progi medium jumbo, boczne znaczniki pozycji, siodełko z kości, klucze Grover Super Rotomatic ze schodkowymi główkami, straplocki, a także trzypozycyjny przełącznik przetworników i para dedykowanych im regulatorów Volume, z pokrętłami (podobnie jak regulatory Tone) wykonanymi z hebanu. Promień podstrunnicy wynosi 16", a menzura 24,75".

Przeczytaj test D’Angelico EX-SS

 

https://dangelicoguitars.com