D’Angelico Premier DC 12-String

Newsy
Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D’Angelico Premier DC 12-String

Do oferty firmy D’Angelico dołączył zaprezentowany po raz pierwszy na targach NAMM 2018, model Premier DC 12-String.

DC 12-String to jeden z modeli, które powiększyły serię Premier i pierwszy elektryczny instrument o takiej liczbie strun oferowany przez D’Angelico.

D’Angelico Premier DC 12-String posiada korpus semi-hollow z podwójnym wcięciem wykonany z laminatu klonu i ozdobiony trzywarstwowym bindingiem. Z klonu wykonano również wklejany gryf o profilu C, natomiast do budowy podstrunnicy użyto drewna ovangkol. Podstrunnica posiada kremowy binding, 22 progi medium jumbo, białe, prostokątne znaczniki pozycji z masy perłowej i markery boczne w kształcie czarnych kropek. Czarną główkę gitary zdobi logo marki oraz logo serii Premier w kształcie tarczy, wykonane z masy perłowej. Promień podstrunnicy wynosi 10" a menzura 24,75".

Instrument wyposażono w chromowany mostek Tune-O-Matic ze stopbarem oraz klucze Rotomatic Stairstep. Na układ elektroniczny składają się humbuckery Seymour Duncan Designed sterowane oddzielnymi regulatorami głośności i tonów oraz trzypozycyjnym przełącznikiem.

Gitara dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia - Black i Trans Wine. Obydwa z szylkretową płytką ochronną i chromowanym osprzętem.

https://dangelicoguitars.com