Nowe akustyki D’Angelico z serii Excel

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
Nowe akustyki D’Angelico z serii Excel

Premiery D’Angelico w segmencie gitar akustycznych obejmują nowe modele z przeprojektowanej serii Excel.

Seria akustyków Excel zadebiutowała w 2015 roku. Cztery lata później D’Angelico, po dokonaniu licznych zmian i ulepszeń zaprezentował tę serię na nowo. Nowa odsłona Excel Series obejmuje cztery modele: Gramercy (korpus typu Grand Auditorium z wcięciem), Bowery (korpus dreadnought z wcięciem), Lexington (korpus dreadnought bez wcięcia) oraz Tammany (korpus typu OM).

Excel Gramercy w nowym wykończeniu Auburn

Excel Bowery w nowym wykończeniu Vintage Natural

Excel Lexington w wykończeniu Vintage Sunburst

Excel Tammany w nowym wykończeniu Vintage Natural

Każdy z nowych modeli posiada jednolity top ze świerku sitka, tylną płytę i boczki z zabejcowanego laminatu hebanu makassar oraz rzeźbione ożebrowanie typu X. Mahoniowy gryf posiada profil slim C i jest satynowo wykończony. Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 20 progów (połączenie z korpusem następuje przy 14 progu), dzielone bloki markerów z perłowego akrylu oraz boczne znaczniki pozycji w kształcie białych kropek. Gitary posiadają również hebanowe mostki oraz siodełka mostka i główki z kości. Instrumenty zdobi binding (wielowarstwowy kremowo-czarny w przypadku korpusu i kremowy podstrunnicy), trzyokręgowa rozeta z ABS i abalonu oraz abalonowe kropki na hebanowych kołkach mostka. Aluminiowa osłona pręta wzmacniającego to charakterystyczny dla D’Angelico kształt 'wieżowca', na główce znalazło się również logo marki oraz tarcza z logo serii Excel.

Modele posiadają złoty hardware - klucze i mocowania paska, a także elektronikę Fishman Presys+ z trzypasmową korekcją, przełącznikiem fazy, tunerem i pokrętłami Volume, Notch i Brilliance. Ich menzura wynosi 25", promień podstrunnicy 14", a szerokość siodełka 1 11/16". Gitary oferowane są z twardym futerałem i nowych wersjach wykończenia - Auburn i Vintage Natural, które uzupełniły istniejącą wcześniej wersję Vintage Sunburst. Model Excel Bowery dostępny jest również w wersji Natural Koa - z odmienną specyfikacją, m.in. topem z drewna koa, tyłem i boczkami z laminatu koa i podstrunnicą i mostkiem z drewna ovangkol, całymi markerami z masy perłowej, a nawet odmienną elektroniką D’Angelico.

 

 

 

 

 

https://dangelicoguitars.com