Nowe modele D'Angelico Premier Acoustic

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
Nowe modele D'Angelico Premier Acoustic

Firma D'Angelico zaprezentowała pierwsze nowości na 2020 roku - pięć nowych, akustycznych modeli z serii Premier.

Pierwszymi nowymi instrumentami D'Angelico na 2020 rok jest pięć, odświeżonych akustycznych modeli z serii Premier: Gramercy, Bowery, Tammany, Lexington i Fulton, w trzech nowych wersjach wykończenia - Vintage Natural, Iced Tea Burst i Trans Black Cherry Burst oraz osprzętem w wersji Antique Bronze.

Gitary posiadają korpusy z laminatu mahoniu oraz jednolite topy ze świerku sitka. Korpusy zostały wykończone na wysoki połysk, a ich konstrukcję wzmacnia ożebrowanie X-scalloped. Satynowe gryfy o profilu C wykonano z mahoniu, natomiast do budowy podstrunnicy i mostka posłużyło drewno ovangkol. Instrumenty posiadają pięciowarstwowy binding korpusu, a także podstrunnicy i główki (1 warstwa), ozdobny pasek przechodzący przez środek tylnej płyty, trzypierścieniowe rozety wykonane z tworzywa ABS i abalonu oraz umieszczone na główce loga Premier i D'Angelico wykonane z masy perłowej. Menzura wynosi 25".

Podstrunnica o promieniu 16" mieści 20 progów medium jumbo oraz prostokątne markery z perłowego akrylu. Ponadto na na pokładzie znajdziemy boczne znaczniki pozycji, siodełka z kości oraz klucze D'Angelico Stairstep (Mini w dwunastostrunowym modelu Fulton). Pokładowa elektronika instrumentów obejmuje preamp D'Angelico z tunerem, trzypasmową korekcją oraz pokrętłami Volume i Tuner.

D'Angelico Premier Gramercy z korpusem Grand Auditorium i wcięciem w wersji Vintage Natural

D'Angelico Premier Bowery z korpusem Dreadnought i wcięciem w wersji Trans Black Cherry Burst

D'Angelico Premier Tammany z korpusem OM w wersji Iced Tea Burst

D'Angelico Premier Lexington z korpusem Dreadnought w wersji Trans Black Cherry Burst

Dwunastostrunowy D'Angelico Premier Fulton z korpusem Grand Auditorium i wcięciem w wersji Iced Tea Burst

 

 

 

 

 

 

https://dangelicoguitars.com