Ibanez AF75 OLM

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez AF75 OLM

Ibanez AF75 z serii Artcore w oryginalnym metalizowanym, oliwkowym wykończeniu OLM to jedna z tegorocznych nowości gitar z korpusem hollow-body japońskiej marki.

Linia gitar Artcore łączy wysokiej klasy wykonanie z niewygórowanymi cenami, które zjednały tym instrumentom rzesze fanów poruszających się w szerokiej stylistyce muzycznej, od bluesa przez country i rock po jazz.

Podobnie jak pozostałe modele w licznej rodzinie Artcore, Ibanez AF75 OLM posiada korpus typu hollow. Został on wykonany w całości z klonu i wykończony metalizowanym lakierem w kolorze Olive Metallic, z którym współgra chromowany osprzęt oraz czarna płytka ochronna. Instrument zdobi kremowy binding oraz charakterystyczny dla serii ornament na główce. Wklejany gryf wykonano z mahoniu, a na otoczonej bindingiem, palisandrowej podstrunnicy nabito 20 progów medium oraz prostokątne markery z akrylu. Promień podstrunnicy wynosi 305 mm, a menzura 24,7" (628 mm).

 

Za brzmienie instrumentu odpowiadają pasywne ceramiczne humbuckery Classic Elite sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami głośności i tonów oddzielnymi dla każdego pickupu. Ibanez Artcore AF75 wyposażony jest w firmowy mostek ART-1 uzupełniony vintage'owym strunociągiem VT60.

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl