Nita Strauss zapowiada solowy debiut

Newsy
Nita Strauss zapowiada solowy debiut

Nita Strauss zapowiedziała premierę debiutanckiego solowego albumu zatytułowanego "Controlled Chaos".

"Controlled Chaos" ukaże się 16 listopada nakładem Sumerian Records. Album jest efektem samodzielnej pracy Nity Strauss, a środki na jego nagranie gitarzystka zebrała na Kickstarterze - wytwórnia zaproponowała umowę w momencie, gdy płyta była już nagrana i zmiksowana oraz była gotowa okładka. Na perkusji zagrał Josh Villalta. "Od zabawy i światła po agresję i mrok, od spokoju po chaos, dzięki tej płycie słuchacze mogą zajrzeć w głąb mojej osobowości i umysłu." - zapowiada gitarzystka znana z gry w zespole Alice Coopera czy The Iron Maidens oraz pierwsza artystka mogąca pochwalić się sygnowanym modelem Ibaneza - JIVA 10.

Płytę zapowiada pierwszy singiel zatytułowany "Our Most Desperate Hour".

 

"Zaczęłam grać na gitarze dzięki instrumentalnej muzyce gitarowej. Wszyscy moi bohaterowie nagrywali instrumentalne albumy. Rozwijałam karierę zawsze grając w zespołach, ale nigdy nie zapomniałam o tym co zainspirowało mnie do chwycenia za gitarę." - mówi Strauss

"Controlled Chaos" w różnych wersjach i z różnymi dodatkami dostępny jest w pre-orderze na stronie NitaStrauss.com. Promocję płyty będzie wspierać amerykańska trasa Nity u boku innego gitarzysty o 'klasycznym' nazwisku - Angela Vivaldi.

Lista utworów "Controlled Chaos":

01. Prepare For War
02. Alegria
03. Our Most Desperate Hour
04. Mariana Trench
05. Here With You
06. The Stillness At The End
07. The Quest
08. Hope Grows
09. Lion Among Wolves
10. Pandemonium 2.0
11. The Show Must Go On