Ibanez FRM300 - nowa sygnatura Paula Gilberta

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez FRM300 - nowa sygnatura Paula Gilberta

Ibanez przygotował kolejną sygnaturę Paula Gilberta - FRM300. Tym razem Fireman przybywa cały na fioletowo i z kompletem trzech przetworników DiMarzio.

Instrument, w charakterystycznym kształcie Fireman posiada korpus z drewna okoume oraz wklejany gryf o profilu FRM zbudowany z trzech kawałków okoume i klonu. Wykończeniu Purple, które obejmuje korpus i tylną część gryfu, towarzyszy czarny pickguard, biały binding podstrunnicy i główki, a także chromowany osprzęt. Hebanowa podstrunnica mieści 22 wąskie i wysokie progi oraz białe znaczniki pozycji. Jej promień wynosi 305 mm, a menzura instrumentu 628 mm (24,75").

Nowością na pokładzie Firemana są aż trzy sygnowane przez Paula Gilberta mini-humbuckery DiMarzio PG-13. Te pasywne przetworniki z ceramicznymi magnesami zostały opracowane w odpowiedzi na potrzebę gitarzysty, który pragnął brzmienia pośredniego między pełnowymiarowym humbuckerem a przystawką single-coil. "Gdybym miał wybrać jedno słowo, którym mógłbym je opisać, byłaby to 'klarowność' - mówił Gilbert. DiMarzio PG-13 pojawiały się już w innych sygnowanych Ibanezach Gilberta, jednak tym razem - w porównaniu z FRM200 - w pełnym komplecie obejmującym również pickup w pozycji środkowej (czyli tak jak w jubileuszowym modelu PGM333). Ich kontrola obejmuje pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Volume i Tone.

Na osprzęt Ibaneza FRM300 składają się: siodełko Graph Tech, mostek Gibraltar Performer z nisko umieszczonymi siodełkami oraz strunociąg Quik Change III, który ułatwia szybką i wygodną zmianę strun.

 

https://www.ibanez.com/

Zdjęcie: Ty Milford