Bence Barkóczi artystą Ibanez Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Bence Barkóczi artystą Ibanez Guitars

Do grona oficjalnych artystów marki Ibanez dołączył węgierski gitarzysta, Bence Barkóczi.

Bence urodził się 27 września 1995 roku w Miszkolcu na Węgrzech. Jego ojciec był wielkim fanem progresywnego i klasycznego rocka, słuchając takich wykonawców jak Dream Theater, Pink Floyd, Led Zeppelin i Jimi Hendrix. Dzięki tym doświadczeniom Bence został wprowadzony w świat muzyki w bardzo młodym wieku. Miał 11 lat, kiedy dostał gitarę klasyczną w prezencie świątecznym, co było punktem zwrotnym w jego życiu. Od samego początku jego ulubionym zajęciem związanym z gitarą było tworzenie czegoś nowego, eksperymentowanie z brzmieniami i pisanie piosenek.

Chociaż jako gitarzysta próbował swoich sił w wielu gatunkach muzycznych i zespołach, to początkowe podejście do eksperymentowania nigdy w nim nie zniknęło. W latach 2010-2018 uczestniczył w wielu różnych konkursach gitarowych, uzyskując znakomite wyniki. Zwycięstwo w większości z nich wprowadziło go w świat profesjonalnej muzyki i utorowało mu drogę do kariery muzycznej oraz zapewniło uznanie profesjonalistów i rozpoznawalność ze względu na wysokie umiejętności techniczne.

W 2017 roku wydał EPkę swojego solowego projektu muzycznego pod nazwą Meristem. Później stworzył pełny zespół, z którym nagrał dwie EPki i świeżo wydany album „Dark Phase”. Meristem to eksperymentalna metalowa muzyka progresywna oparta na gitarze, łącząca elementy muzyki elektronicznej i nowej fali.

 

https://www.ibanez.com/