Gibson i Gene Simmons powołują G²

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson i Gene Simmons powołują G²

Gibson poinformował o nawiązaniu współpracy z basistą i współzałożycielem Kiss, Gene Simmonsem, poprzez powołanie spółki joint venture nazwanej G².

Wspólne przedsięwzięcie o nazwie , pochodzącej od pierwszych liter nazwy firmy i imienia Simmonsa, ma zaowocować nowymi kolekcjami praworęcznych i leworęcznych gitar elektrycznych i basów pod markami Gibson, Epiphone i Kramer oraz nowymi treściami rozrywkowymi, które będą transmitowane do fanów na całym świecie za pośrednictwem platformach internetowych i społecznościowych.

Na początek współpracy, wypuści w tym roku nowy model basu G² Thunderbird, który będzie dostępny w kolorze Ebony ze srebrnymi lub czerwonymi elementami wykończenia. Instrument ten niedawno zadebiutował na scenie podczas koncertu sylwestrowego Kiss w Dubaju. 

G2 Thunderbird Bass - Ebony with Silver

G2 Thunderbird Bass - Ebony with Blood Red

Po wprowadzeniu na rynek G² Thunderbird Bass, G² planuje w dalszej kolejności wypuścić na rynek bas i gitarę Flying V.

"Od dekad projektuję gitary basowe i oznaczam je swoim znakiem towarowym, a kiedy zaprezentowano mi wizję Gibsona i dowiedziałem się więcej o ich procesie twórczym, stało się oczywiste, że powinniśmy połączyć siły, aby wznieść to działanie na jeszcze wyższy poziom" - powiedział Gene Simmons. "Gibson to wyjątkowa firma, która zasłużyła na swoją pozycję wiodącej marki gitarowej mogącej poszczycić się fanami na całym świecie. Wszystkie gitary i basy G² będą wykonane ręcznie, a ich dźwięk będzie wykraczał poza skalę. Projekt jest tak piękny i kolekcjonerski, że są to po prostu dzieła sztuki".

"Gene to nie tylko jeden z najbardziej znanych muzyków i gwiazd rocka wszech czasów. Jest także przedsiębiorcą, producentem muzycznym, aktorem i niezwykle kreatywną osobą. Jego mózg zawsze pracuje na najwyższych obrotach i właśnie to w nim uwielbiam" - komentuje szef działu handlowego Gibsona, Cesar Gueikian. "Kiedy skontaktowaliśmy się po raz pierwszy, od razu zaangażowaliśmy się w niezwykle interesujące rozmowy na temat gitar, rozrywki i biznesu. Wspólna wizja skłoniła nas do nawiązania współpracy, która obejmie rozwijanie linii instrumentów i stworzenie nowej platformy do rozrywki i inspirowania nowych pokoleń fanów Gibsona i Gene Simmonsa do tworzenia muzyki. Oczekujcie niesamowitych rzeczy".

https://www.gibson.com/