DiMarzio PG-13 - mini humbuckery Paula Gilberta

Newsy
Pozostałe artykuły marki DIMARZIO
DiMarzio PG-13 - mini humbuckery Paula Gilberta

Firma DiMarzio opracowała nowe mini humbuckery PG-13 sygnowane przez Paula Gilberta. Zobaczcie film, w którym gitarzysta opowiada o zaletach tych przetworników.

"Te pickupy powstały z ciekawości. Byłem ciekaw, jaka jest różnica między pełnowymiarowymi humbuckerami, które uwielbiam i pickupami single-coil, za którymi również przepadam, a mini humbuckerami. Wiem, że wielu z moich gitarowych idoli, jak Johnny Winter czy Pete Townshend używali mini humbuckerów. Dlatego zastanawiałem się, jak zabrzmiałyby one w mojej gitarze. Gdybym miał wybrać jedno słowo, którym mógłbym je opisać, byłaby to 'klarowność' - mówi Paul Gilbert. "Koncertowanie z moim zespołem Mr. Big jest prawdziwym wyzwaniem jeśli chodzi o zróżnicowanie brzmienia. Sięgamy po wiele stylów, mamy w repertuarze akustyczne ballady, mamy utwory ciężkie i szybkie a także bluesowe. Dlatego potrzebowałem pickupów, które sprawdzą się w tych wszystkich brzmieniach".

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma DiMarzio przygotowała mini humbuckery PG-13 zarówno w wersji mostkowej jak i gryfowej. Brzmienie mini humbuckerów sytuuje się gdzieś między pełnowymiarowymi humbuckerami a pickupami single-coil. Są mniejsze, ale mają charakterystyczne brzmienie. Oddają węższe pasmo wibracji, co przekłada się na redukcję niższych tonów w celu uzyskania klarownego, jasnego brzemienia.

Model PG-13 Bridge (DP243) cechuje się dobrym wyważeniem klarowności, harmonii i pełnego brzmienia i nigdy nie jest zbyt przenikliwy. Przepuszczony przez głośny wzmacniacz zachowuje pełnię charakterystyki. Power chordy cechują się silnym uderzeniem i crunchem, ale wciąż są przyjazne dla ucha.

Model PG-13 Neck (DP242) jest nieco bardziej tłusty i kremowy niż przetwornik mostkowy, dzięki czemu świetnie nadaje się do bluesowych i jazzowych partii solowych, a jego mniejszy rozmiar i niższa moc wyjściowa zapobiegają zamulaniu brzmienia.

Jak zapewnia DiMarzio, obydwa modele mini humbuckerów świetnie ze sobą współpracują i znajdą zastosowanie w takich gatunkach jak blues-rock, rock klasyczny a nawet nowoczesny metal.

http://www.dimarzio.com