Nowe pedalboardy BOSS z serii BCB

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowe pedalboardy BOSS z serii BCB

BOSS wprowadza do oferty trzy pedalboardy nowej generacji z serii BCB, opracowane z myślą o nowoczesnej konfiguracji efektów - BCB-30X, BCB-90X i BCB-1000.

Efekty gitarowy zaczęły podbijać świat na szerszą skalę we wczesnych latach siedemdziesiątych XX wieku, rozpoczynając dla gitarzystów nową erę twórczych poszukiwań. Wkrótce potem najlepsi gracze koncertowi i muzycy sesyjni zaczęli zamawiać wyszukane, niestandardowe zestawy do przechowywania swoich efektów i w ten sposób narodziła się koncepcja nowoczesnego pedalboardu. Jednak niedroga opcja dla przeciętnego gracza praktycznie nie istniała jeszcze przez wiele lat.

Sytuacja zmieniła się w 1982 roku, kiedy BOSS przedstawił BCB-6, konfigurowalny pedalboard dostępny dla szerokiej grupy użytkowników. Charakteryzował się on innowacyjną, odlewaną konstrukcją, która była równocześnie podstawą pod efekty i futerałem oraz pozwalał gitarzystom na zamocowanie sześciu kompaktowych pedałów wraz z nowym tunerem BOSS TU-12, w zintegrowanym, gotowym do gry opakowaniu.

 

W kolejnych latach pedalboardy BCB ewoluowały, aby sprostać zmieniającym się potrzebom muzyków. Najnowsza linia BCB jest - jak zapewnia firma - bardziej wszechstronna i różnorodna niż kiedykolwiek wcześniej oraz zapewnia zaufane rozwiązania BOSS opracowane dla współczesnych, podróżujących muzyków i ich nowoczesnych konfiguracji efektów. Seria składa się z trzech debiutujących właśnie modeli - BCB-30X, BCB-90X i BCB-1000.

BOSS BCB-30X

Kompaktowy BOSS BCB-30X jest idealnym rozwiązaniem dla muzyków, którzy używają niewielkiej liczby efektów lub chcą dysponować mniejszym, drugim zestawem do grania na żywo. Doskonale sprawdza się również jako podłoga pomocnicza do przydatnych pedałów i przełączników nożnych. Dopasowywalną wkładkę w BCB-30X można przyciąć, aby pomieścić efekty o różnych rozmiarach, a mocna, odlewana konstrukcja zapewnia odpowiedni wygląd, trwałość i niewielką wagę.

Podstawowa charakterystyka:

• Pedalboard nowej generacji z serii BCB zmodernizowany do nowoczesnych konfiguracji efektów.
• Dopasowywalna solidna piankowa wkładka pasuje do różnych rozmiarów efektów, w tym do kompaktowych modeli BOSS, kostek serii 200/500 i nie tylko.
• Lekka i wytrzymała odlewana konstrukcja zajmuje mało miejsca, posiada zintegrowany uchwyt do przenoszenia i zdejmowaną pokrywę.
• Zawiera kabel połączeniowy do zasilania maksymalnie czterech efektów za pomocą opcjonalnego adaptera BOSS.

Podczas gdy poprzednia generacja BCB-30 obsługiwała tylko standardowe efekty, BCB-30X pozwala na stworzenie różnych powierzchni dla kostek, od małych do dużych. Solidna wkładka z pianki jest wstępnie nacięta dla trzech kompaktów BOSS, ale można ją łatwo przyciąć do prawie każdego rozmiaru stompboxa za pomocą zwykłego noża. Wkładka przytrzymuje efekty bezpiecznie na miejscu podczas transportu i występów, a prowadnice pozwalają na poprowadzenie okablowania i zasilania.

BCB-30X ma tę samą wytrzymałą odlewaną konstrukcję, z które jest znana seria BCB, oferując maksymalną ochronę pedałów przy minimalnej wadze. Zintegrowana pokrywa blokuje i zabezpiecza, a także można ją zdjąć w kilka sekund, dzięki czemu użytkownik jest gotowy do gry w mgnieniu oka. Piankowa wkładka po wewnętrznej stronie pokrywy zabezpiecza kostki podczas podróży, a dolne gumowe nóżki zapewniają stabilność bez zarysowania podłogi.

BOSS BCB-90X

BOSS BCB-90X to rozwinięcie słynnego pedalboardu BOSS BCB-60, używanego przez graczy od prawie dwóch dekad. BCB-90X nowej generacji zapewnia większą wszechstronność w nowoczesnych konfiguracjach pedałów. Konfigurowalne wkładki pozwalają stworzyć spersonalizowany układ z różnymi typami efektów w tym kompaktami BOSS, multiefektami z serii GT-1000CORE i kostkami 200/500, looperami, pedałami głośności/ekspresji i innymi. Wytrzymała, profilowana konstrukcja zapewnia odpowiedni wygląd, trwałość i niewielką wagę, a wbudowane skrzynki połączeniowe sprawiają, że połączenia na występie są szybkie i łatwe.

Podstawowa charakterystyka:

• Pedalboard nowej generacji z serii BCB zmodernizowany do nowoczesnych konfiguracji efektów.
• Obsługuje różne rozmiary efektów, w tym stompboxy BOSS, multiefekty GT-1000CORE, kostki z serii 200/500, przełączniki i wiele innych.
• Dostosowywana solidna wkładka z pianki utrzymuje urządzenia na miejscu.
• Zintegrowana prowadnica do kabli pod wkładem zapewnia estetyczne okablowanie.
• Lekka i wytrzymała odlewana konstrukcja ze zdejmowaną pokrywą.
• Wbudowana skrzynka połączeniowa dla wejścia instrumentu, wyjść mono/stereo i zasilania.
• Zawiera kabel połączeniowy i adapter PSB-1U do zasilania nawet 10 efektów.

Dzięki ergonomicznej konstrukcji i dużej, dostosowywalnej przestrzeni do układania pedałów, BCB-90X pozwala stworzyć zróżnicowany system efektów, dopasowany do preferencji każdego użytkownika. Wkładka z solidnej pianki jest wstępnie nacięta pod rozmiar dziewięciu standardowych kostek BOSS, ale można ją przyciąć do prawie każdego wymiaru pedału za pomocą zwykłego noża. Wkładka utrzymuje pedały bezpiecznie na miejscu podczas transportu i występów, a pod spodem znalazło się miejsce na ukrycie zasilacza i długich kabli audio, co pomaga w uzyskaniu schludnego, uporządkowanego wyglądu pedalboardu. Wbudowane skrzynki połączeniowe zapewniają wygodę przenosząc gniazda I/O do górnej części płyty w celu szybkiego podłączenia.

BCB-90X ma tę samą wytrzymałą odlewaną konstrukcję, z które jest znana seria BCB, oferując maksymalną ochronę pedałów przy minimalnej wadze. Zintegrowana pokrywa blokuje i zabezpiecza, a także można ją zdjąć w kilka sekund, dzięki czemu użytkownik jest gotowy do gry w mgnieniu oka. Piankowa wkładka po wewnętrznej stronie pokrywy zabezpiecza kostki podczas podróży, a dolne gumowe nóżki zapewniają stabilność bez zarysowania podłogi.

BOSS BCB-1000

Innowacyjny BOSS BCB-1000 charakteryzuje się wytrzymałym korpusem w formacie walizki, dzięki czemu zapewnia solidną ochronę, wysuwany uchwyt i wbudowane kółka do łatwego transportu z koncertu na koncert. Zdejmowana pokrywa odsłania kątową aluminiową powierzchnię montażową, która obsługuje dwa rzędy efektów, z dużą ilością miejsca pod spodem na prowadzenie kabli i dla zasilacza. Wbudowana skrzynka połączeniowa pozwala użytkownikowi na błyskawiczne podpięcie się i przygotowanie do występu.

Podstawowa charakterystyka:

• Innowacyjny pedalboard w stylu walizki dla często podróżujących muzyków.
• Łatwy transport dzięki wysuwanemu uchwytowi, kółkom oraz stałym górnym i bocznym uchwytom.
• Unikalna, wytrzymała, odlewana konstrukcja chroni efekty podczas transportu.
• Kątowa aluminiowa powierzchnia do mocowania pedałów za pomocą standardowej taśmy mocującej na rzep.
• Przestrzeń pod spodem na zarządzanie kablami i zasilaczem.
• Puszka połączeniowa z wejściem dla instrumentu i wyjściami mono/stereo.
• Zdejmowana pokrywa z czterema bezpiecznymi unikalnymi zatrzaskami, wyłożona pianką, co zapewnia ochronną poduszkę dla efektów podczas przemieszczania się.
• Zintegrowane gumowe nóżki zapewniają pewną przyczepność bez zarysowania podłogi.
• Rozmiar dostosowany do typowych wymogów dotyczących bagażu podręcznego.

Aluminiowa powierzchnia montażowa BCB-1000 oferuje dużo miejsca na różne konfiguracje efektów, w tym układy z przełącznikami pętli lub pedałami głośności/ekspresji. Obudowę można szybko zdjąć za pomocą monety w celu ustawienia i konserwacji, a szczeliny przelotowe zapewniają porządek z kablami i schludny wygląd podłogi. Łańcuch pedałów jest wewnętrznie połączony ze zintegrowaną skrzynką połączeniową, która zapewnia wejście dla instrumentu oraz wyjścia mono lub stereo z tyłu pedalboardu.

https://www.boss.info/