Kompaktowy looper BOSS RC-5

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Kompaktowy looper BOSS RC-5

Wprowadzony właśnie do oferty marki BOSS, RC-5 oferuje zaawansowane funkcje loopera w kompaktowej obudowie.

BOSS RC-5 oferuje między innymi dźwięk w 32-bitowej jakości premium, nawigację parametrów i monitowanie stanu pętli za pomocą wyświetlacza LCD, rozszerzoną obsługę za pośrednictwem gniazda sterowania i złączy TRS MIDI, 50 rytmów, 13 godzin nagrywania stereo oraz możliwość zapisania w pamięci 99 fraz.

Podstawowa charakterystyka:

• Zaawansowane funkcje loopera BOSS w kompaktowej obudowie
• Najwyższej jakości brzmienie dzięki 32-bitowej konwersji AD/DA i 32-bitowym przetwarzaniem zmiennoprzecinkowym
• Looper z silnikiem stereo z 13 godzinami nagrywania
• Wielokolorowy wyświetlacz LCD do podglądu stanu pętli i edycji parametrów
• Funkcja cofania do nasycania pętli ciekawymi teksturami
• Siedem różnych zestawów perkusyjnych i 57 zaprogramowanych rytmów z wariacjami A/B
• Obsługa rozszerzonej kontroli za pomocą zewnętrznych przełączników nożnych, pedału ekspresji lub MIDI
• Wejście / wyjście MIDI wyposażone w gniazda mini TRS (kabel BMIDI-5-35 dostępny osobno)
• Wbudowana pamięć do 99 fraz
• Tworzenie kopii zapasowych i wgrywanie pętli WAV przez USB

BOSS RC-5 posiada najbardziej zaawansowany interfejs dostępny w kompaktowym pedale. Wyświetlacz LCD umożliwia kontrolowanie statusu pętli podczas występu, a podświetlenie zmienia kolor, aby wskazać stan nagrywania, dogrywania i odtwarzania. W połączeniu z wielofunkcyjną gałką parametrów umożliwia szybką i łatwą nawigację w rytmach, zestawach, ustawieniach systemu i nie tylko.

Wszechstronny przełącznik pedałowy RC-5 steruje wszystkimi funkcjami pętli - nagrywaniem, dogrywaniem, odtwarzaniem, zatrzymywaniem i cofaniem/ponawianiem. Możliwa jest także jeszcze dokładniejsza kontrola. Podłącz dwa zewnętrzne przełączniki nożne aby bezpośrednio sterować wieloma przypisywalnymi funkcjami lub pedał ekspresji do ciągłej regulacji. Gracze z zaawansowanymi systemami docenią złącze TRS MIDI, które oszczędza miejsce i umożliwia zdalną obsługę z przełączników MIDI i kontrolerów nożnych, a także synchronizację MIDI z automatami perkusyjnymi i programami DAW.

Z 57 zaprogramowanymi rytmami i siedmioma różnymi zestawami perkusyjnymi, RC-5 jest gotowy do udoskonalenia pętli i sesji treningowych z inspirującymi rytmami dla każdego stylu. Wariacje A/B można wybierać z panelu lub sterować za pomocą MIDI podczas gry dla każdego rytmu. Silnik loopera RC-5 zawiera również przydatną funkcję reverse, która świetnie nadaje się do nadawania świeżych barw i tekstur w muzyce.

RC-5 zapewnia 99 pamięci fraz pozwalając na przechowywanie pętli od razu po ich stworzeniu. Oprócz audio pamięć frazy zawiera wybrany rytm i zestaw, więc jest gotowy do użycia od razu po jej wczytaniu. Ścieżkę audio pętli można zarchiwizować na komputerze przez USB. Dzięki importowaniu WAV przez BOSS Tone Studio, RC-5 staje się centrum odtwarzania pedalboardów dla materiałów lekcyjnych, ścieżek do jamowania lub podkładów muzycznych na następny koncert.

 

https://www.boss.info/