Nowy octaver BOSS OC-5

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowy octaver BOSS OC-5

BOSS prezentuje nowy efekt OC-5 Octave, który - jak zapewnia firma - wyznacza nowy standard w grupie pedałów oktawowych.

Wyposażony w najnowsze technologie przetwarzania firmy BOSS, OC-5 zapewnia wyjątkowy dźwięk i grywalność oraz najbardziej ekspresyjne doświadczenia. Kluczowy jest nowo opracowany silnik śledzenia, który zapewnia czyste i dokładne działanie bez opóźnień. OC-5 oferuje również szerszy zakres i większe możliwości polifoniczne niż poprzednie modele OC, spełniając wszystkie potrzeby użytkownika za pomocą jednego wydajnego pedału.

 

Zaprezentowany w 1982 roku OC-2 był pierwszym na świecie nowoczesnym octaverem do gitary i basu. Efekt ten jest nadal uwielbiany przez graczy na całym świecie i można go znaleźć w arsenałach takich gitarzystów jak m.in. Mike Stern, John Scofield, Warren Haynes, Richie Kotzen czy Slash. Jego ciepłe, charakterystyczne brzmienie idealnie pasuje do miksu, dlatego można go usłyszeć w wielu znanych piosenkach.

BOSS OC-5 oferuje tryb Vintage, który zapewnia kultowy dźwięk mono OC-2 w połączeniu z lepszą reakcją dzięki nowemu silnikowi śledzenia. Dedykowane kontrolery sterujące poziomem są dostępne dla efektów -1 i -2 oktawowych oraz dla bezpośredniego sygnału, co zapewnia szybki dostęp do nieskończonej różnorodności barw suboktawowych.

OC-5 posiada również rozwinięty tryb Poly, wprowadzony po raz pierwszy w OC-3 Super Octave, pozwalający na grę pełnych akordów z efektami oktavera. Pokrętło zakresu ogranicza efekt do niższych nut na instrumencie użytkownika, który stanie się idealny do grania oktawowych linii basowych wraz z normalnymi akordami i melodiami w wyższych rejestrach. Dzięki nowym udoskonaleniom śledzenia możliwe jest izolowanie efektu oktawy do dolnej nuty w akordzie - wystarczy przekręcić pokrętło zakresu do najniższego ustawienia.

Kolejnym interesującym ulepszeniem OC-5 jest nowa funkcja octave-up która jest dostępna zarówno w trybie Vintage jak i Poly. Wystarczy przekręcić dedykowane pokrętło +1 OCT aby uzyskać pożądany poziom efektu. Skorzystaj z efektu octave-up, żeby uzyskać własne 12-strunowe dźwięki i unikalne brzmienia solo, lub połącz go z efektami octave-down w celu wydłużenia głosów akordów i soczystych leadów.

OC-5 pozwala natychmiast zoptymalizować działanie silnika śledzenia dla gitary lub basu za pomocą dedykowanego przełącznika na obudowie pedału. Złącze Direct Out pozwala na łatwe skierowanie czystego lub korzystającego z efektu sygnału do wzmacniacza, miksera lub interfejsu audio.

Podstawowa charakterystyka:

• Nowo opracowana technologia śledzenia zapewnia dokładniejszą reakcję i naturalne odczucie bez opóźnień
• Tryb Vintage wiernie odtwarza monofoniczny dźwięk oryginalnego OC-2
• Tryb Poly do grania akordów; gałka Range ustawia zakres nut w którym stosowany jest efekt
• Ustawienie najniższego zakresu w trybie Poly stosuje efekt oktawy tylko do najniższej nuty akordu
• Nowy efekt oktawa w górę, dostępny samodzielnie lub połączony z efektami oktawa w dół
• Przełącznik trybu optymalizuje silnik śledzący dla gitary lub basu
• Bezpośrednie wyjście
• Pięcioletnia gwarancja BOSS

 

 

 

https://www.boss.info/