Nowy, dwukanałowy looper BOSS RC-500

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowy, dwukanałowy looper BOSS RC-500

BOSS prezentuje dwukanałowy looper BOSS RC-500, który stanie się niezbędnym partnerem dla gitarzystów, piosenkarzy, autorów piosenek, multiinstrumentalistów oraz każdego, kto pragnie przenieść pętlowanie na wyższy poziom.

BOSS RC-500 umożliwia tworzenie kompozycji w czasie rzeczywistym oferując dwie ścieżki pętli, wejścia mikrofonowe i stereofoniczne dla instrumentów, rytmy i inspirujące efekty Loop FX, a wszystko z najwyższą 32-bitową jakością dźwięku. Użytkownik może przechowywać pętle w pamięci urządzenia oraz kontrolować rozszerzone funkcje za pomocą zewnętrznych elementów sterujących i MIDI.

Podstawowa charakterystyka:

• Zaawansowany dwukanałowy looper z wbudowanym miksowaniem i opcjami szczegółowej kontroli
• Najwyższej jakości brzmienie dzięki 32-bitowej konwersji AD/DA i 32-bitowym przetwarzaniem zmiennoprzecinkowym
• Looper z silnikiem stereo z 13 godzinami nagrywania
• Wielokolorowy wyświetlacz LCD do podglądu stanu pętli i edycji parametrów
• Wejścia mono/stereo do łatwej integracji z pedalboardem oraz niezależne wejście mikrofonowe XLR z zasilaniem phantom
• Funkcja Reverse i Loop FX (Repeat, Scatter, Shift oraz Vinyl Flick) do dynamicznych i wciągających występów z loopami.
• 16 różnych zestawów perkusyjnych i 57 zaprogramowanych rytmów z wariacjami A/B
• Obsługa rozszerzonej kontroli za pomocą zewnętrznych przełączników nożnych, pedału ekspresji lub MIDI
• Wejście/wyjście MIDI wyposażone w gniazda mini TRS (kabel BMIDI-5-35 dostępny osobno)
• Wbudowana pamięć do 99 fraz
• Tworzenie kopii zapasowych i wgrywanie pętli WAV przez USB
• Zasilanie przez cztery baterie AA lub opcjonalny zasilacz AC

Dzięki wszechstronnym rodzajom wejść/wyjść i interfejsowi RC-500 jest gotowy do wspierania wszystkich muzycznych wizji. Podłącz instrumenty mono/stereo, efekty pedałowe oraz mikrofon do dedykowanego wejścia XLR - z zasilaniem phantom. Użyj tych dwóch ścieżek niezależnie do kompozycji piosenek lub razem aby uzyskać bogate tekstury wielośladowe. Podświetlenie LCD zmienia kolor, żeby wyraźnie pokazać aktualny tryb pracy, podczas gdy praktyczne suwaki ścieżek i pokrętło poziomu mikrofonu zapewniają bezpośredni dostęp do regulacji głośności podczas wykonywania pętli.

Trzy wbudowane przełączniki nożne ułatwiają sterowanie nagrywaniem i odtwarzaniem, przełączanie ścieżek i nie tylko. Podłącz dwa zewnętrzne przełączniki nożne aby bezpośrednio sterować wieloma przypisywalnymi funkcjami lub pedał ekspresji do ciągłej regulacji. Dla zaawansowanych zestawów małe złącza TRS MIDI umożliwią zdalną obsługę z przełączników MIDI i kontrolerów nożnych, a także synchronizację MIDI z automatami perkusyjnymi i programami DAW.

Wejścia/wyjścia RC-500 i przełączniki nożne są domyślnie skonfigurowane do podstawowych operacji, ale można je przypisać na wiele różnych sposobów, aby spełnić indywidualne potrzeby. Kieruj lewe/prawe źródła wejściowe do oddzielnych ścieżek lub wysyłaj gitarę i wokal do niezależnych wyjść. Użyj przełączników nożnych do włączania/ wyłączania efektów, uruchamiania/zatrzymywania rytmów i wiele więcej. Twoje ustawienia są zapisywane wraz z pamięcią fraz, umożliwiając natychmiastową rekonfigurację RC-500 dla dowolnej aplikacji.

99 pamięci fraz RC-500 pozwala na przechowywanie pętli natychmiast, wraz z rytmem i zestawem, ustawieniami audio i przypisanymi do kontrolerów funkcjami. Dźwięk w pętli można zarchiwizować na komputerze przez USB. Dzięki importowaniu WAV przez BOSS Tone Studio, RC-500 staje się centrum odtwarzania pedalboardów dla materiałów lekcyjnych, ścieżek do jamowania lub podkładów muzycznych na następny koncert.

 

https://www.boss.info/