EURUS GS-1 czyli gitara elektryczna marki BOSS!

Newsy

Marcin Komorowski

EURUS GS-1 czyli gitara elektryczna marki BOSS!

BOSS przedstawia gitarę EURUS GS-1 - inspirujący instrument dla współczesnych gitarzystów, łączący w sobie wysokiej jakości gitarę oraz syntezator...

Eurus GS-1 to instrument klasy premium - wykonywany jest w Japonii z dbałością o detale i z profesjonalnych komponentów. Do tego naszpikowany zaawansowanymi technikami syntezy gitarowej, udoskonalanymi przez tę markę od ponad czterech dekad. Ma stylowy, offsetowy korpus z olchy o smukłym profilu, 24-progową klonową szyjkę z palisandrową podstrunnicą o zmiennym promieniu (12-16”). Mostek 510T-FE1 Gotoha zapewnia płynną akcję tremolo i stabilność strojenia. Specjalnie zaprojektowane dla EURUS GS-1, dwa przetworniki CTM humbucker zapewniają szeroki zakres tonalny.

Po naciśnięciu przełącznika użytkownicy Eurusa GS-1 mają do dyspozycji polifoniczny silnik syntezatora BOSS, dzięki czemu uzyskują dostęp do oszałamiającej gamy analogowych dźwięków, mogących wprowadzić ich muzykę w zupełnie nowy wymiar. Gitara posiada też wbudowany Bluetooth, co pozwala wygodnie (bezprzewodowo) dostosować brzmienia syntezatora i kontrolować parametry.

Silnik syntezatora w EURUS GS-1 zapewnia wyjątkową jakość brzmienia i naturalną reakcję na artykulację, osiągnięte dzięki ponad 40 latom rozwijania cyfrowej technologii. Sześć wbudowanych miejsc pamięci jest wypełnionych gotowymi do wykorzystania brzmieniami (które oczywiście można edytować do potrzeb), a pokrętło syntezatora zapewnia praktyczną kontrolę nad dźwiękiem. Każdy zagrany dźwięk syntezatora płynnie reaguje na normalne techniki gitarowe, bez opóźnień lub problemów z niechcianymi przydźwiękami.

Korzystając z bezpłatnej aplikacji GS-1 Editor na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, gitarzyści mogą w pełni dostosować brzmienia syntezatora. Dostępnych jest wiele różnych typów i odmian syntezatorów z rozmaitymi regulowanymi parametrami. Można także przypisać szereg parametrów docelowych do pokrętła sterującego w gitarze oraz zapisać ulubione kombinacje brzmień w urządzeniu w celu szybkiego załadowania przed występami.

Więcej informacji: www.boss.info

O firmie BOSS

BOSS, oddział firmy Roland Corporation jest legendą wśród gitarzystów, basistów i wokalistów, dzięki różnorodnej, wiodącej na świecie gamie kreatywnych narzędzi z wyjątkowym dźwiękiem, intuicyjną kontrolą i wytrzymałością. Od 1977 roku słynne kompaktowe pedały BOSS były używane codziennie przez wszystkich, od początkujących po koncertujących profesjonalistów, z ponad 125 wprowadzonymi unikalnymi modelami i ponad 17 milionami sprzedanych egzemplarzy. BOSS jest liderem dzięki innowacyjnemu sprzętowi w wielu innych kategoriach, od wzmacniaczy, procesorów multiefektów i looperów po systemy bezprzewodowe, efekty wokalne, tunery, metronomy, maszyny perkusyjne, rejestratory i wiele innych. Dowiedz się więcej na www.boss.info.