Procesor efektów gitarowych BOSS GT-1000CORE

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Procesor efektów gitarowych BOSS GT-1000CORE

Rodzina multiefektów gitarowych BOSS GT powiększyła się o kolejnego przedstawiciela, kompaktową wersję flagowego procesora GT-1000 z 2018 roku - GT-1000CORE.

Wszechstronny BOSS GT-1000CORE zapewnia pełne wrażenia z przetwarzania gitary i basu dostępne w jednym urządzeniu, oferując potężny silnik nowej generacji DSP flagowego GT-1000 oraz zaawansowaną technologię AIRD, działającą w oparciu o uznaną metodę Tube Logic (zastosowaną we wzmacniaczach Katana, Waza i Blues Cube) i zapewniającą niespotykaną muzyczną reakcję i elastyczność dla cyfrowego procesora gitarowego.

GT-1000CORE to także 24 równoczesne bloki efektów i ponad 140 unikalnych typów wzmacniaczy/efektów dla nieograniczonej kreatywnej ekspresji. Multiefekt pasuje do każdej konfiguracji pedalboardu i działa równie dobrze jako samodzielny procesor do grania na żywo i w studio. Dzięki elastycznym wejściom/wyjściom i szerokiemu wsparciu sterowania jest podstawowym rdzeniem każdego zestawu do gry.

Podstawowa charakterystyka:

• Kompletne przetwarzanie brzmień wewnętrznych GT-1000 w kompaktowej i przenośnej obudowie.
• Nieograniczone tworzenie brzmień z 24 równoczesnymi blokami efektów - w tym dwoma różnymi wzmacniaczami - i licznymi opcjami routingu szeregowego/równoległego
• 250 patchy użytkownika zapewnia wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie kreacji dźwiękowych na każdy rodzaj koncertu
• Niespotykana jakość brzmienia dzięki 32-bitowej konwersji AD/DA, 32-bitowym przetwarzaniem zmiennoprzecinkowym i częstotliwością próbkowania 96 kHz
• Technologia AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics) zapewnia naturalne wrażenia i zoptymalizowaną integrację ze wszystkimi rodzajami urządzeń zewnętrznych
• Zawiera klasyczne efekty BOSS, efekty MDP oraz algorytmy przeniesione bezpośrednio z pedałów DD-500, MD-500 i RV-500
• Ultra szybkie przełączanie presetów i przenoszenie opóźnień
• Innowacyjna funkcja Stompbox upraszcza korzystanie z typowych ustawień efektów w wielu różnych presetach
• Looper do ćwiczeń, rozwijania pomysłów oraz urozmaicenia występów na żywo
• Tuner o wysokiej rozdzielczości z mono- i polifonicznymi wskaźnikami
• Dwie pętle send/return dla efektów zewnętrznych, metoda na cztery kable lub oddzielne wyjścia bezpośrednie
• 16 slotów na pokładowe IR użytkownika
• Obsługa sterowania za pomocą przełączników nożnych, pedałów ekspresji, USB oraz TRS MIDI
• Funkcja Control Out do przełączania kanałów wzmacniacza
• Interfejs audio USB / MIDI do nagrań i edycji komputerowej
• Dedykowany tryb gitary basowej

BOSS GT-1000CORE zapewnia kolejny poziom kreatywnej wszechstronności w każdym pedalboardzie, dużym lub małym. Przełączaj się między trybami Memory i Manual aby przywołać presety lub włączać/wyłączać efekty i łatwo integrować się z innymi kostkami przez wejścia/wyjścia mono lub stereo. Użyj podwójnych gniazd Send/Return dla efektów zewnętrznych, metody na cztery kable lub oddzielnych kanałów do nagłośnienia lub nagrywania rejestratorem. Uzyskaj dostęp do szczegółowej kontroli za pomocą zewnętrznych przełączników nożnych i pedałów ekspresji lub przełączaj zdalnie kanały we wzmacniaczu. Dzięki MIDI I/O na oszczędzających miejsce gniazdach TRS, GT-1000CORE może sterować innymi - lub może być kontrolowany przez inne - urządzenia MIDI w Twoim zestawie.

GT-1000CORE to doskonały partner do nagrywania i grania w domu, który oferuje wielokanałowy interfejs USB audio/MIDI do elastycznej produkcji w DAW i wydajnego ponownego wzmacniania. Tryb nagrywania pozwala wybierać spośród wielu wbudowanych typów głośników i mikrofonów, można również zaimportować 16 ulubionych odpowiedzi impulsowych IR w formacie WAV. Wbudowany looper to świetne narzędzie do ćwiczeń, tworzenia brzmień i rozwijania pomysłów. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika BOSS Tone Studio tworzenie brzmień na komputerze Mac lub Windows jest bardzo łatwe.

GT-1000CORE wykorzystuje przełomową technologię AIRD firmy BOSS zapewniając nowy poziom wydajności, elastyczności i użyteczności. AIRD jest ewolucją wszechstronnej koncepcji Tube Logic, stojącej za wzmacniaczami Katana, Waza i Blues Cube, dostosowanej do zapewnienia spójnej reakcji w wielu różnych scenariuszach, w których można wykorzystać procesor wzmacniacza. AIRD umożliwia GT-1000CORE płynne przejście do dowolnej twórczej konfiguracji, dostarczając doskonałą barwę i naturalne odczucie wzmacniacza lampowego przy minimalnych zmianach.

Szeroka gama typów wyjścia AIRD pozwala dostosować dźwięk do dowolnego miejsca, niezależnie od tego czy jest to wejście wzmacniacza gitarowego, wzmacniacz mocy napędzający głośniki gitarowe, czy pełnozakresowy system monitorowania - lub wszystkie naraz. AIRD jest w pełni zintegrowany ze wzmacniaczami GT-1000CORE na każdym poziomie, więc zawsze doświadczasz ich autentycznego dźwięku i odpowiedzi niezależnie od tego do czego jesteś połączony.

BOSS GT-1000CORE jest wyposażony w brzmienia wzmacniaczy gitarowych, które zostały starannie odtworzone przy pomocy AIRD. Są to brzmienia oryginalnych wzmacniaczy BOSS odpowiednie dla wszystkich stylów gry na gitarze, a także słynne wzmacniacze lampowe od klasycznych combo po nowoczesne głowy high-gain. Na pokładzie urządzenia znajduje się również ogromna ilość efektów, w tym klasyki BOSS, kostki retro, efekty MDP i zaawansowane algorytmy z serii BOSS 500. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi można łatwo skonfigurować wiele ścieżek szeregowych i równoległych a innowacyjna funkcja Stompbox pozwala na jednoczesne regulowanie używanych ustawień wzmacniaczy w kilku presetach.

GT-1000CORE to również użyteczne narzędzie dla basistów. Trzy przedwzmacniacze basowe AIRD zapewniają podstawowe brzmienie a osiem różnych efektów basowych odpowiada za dodatkową koloryzację barw. Znalazł się tu również kompresor basowy MDP, chorus, flanger, touch wah i wiele innych rodzajów efektów dostrojonych specjalnie do basu. Dzięki wszechstronnym efektom i routingowi wyjść w GT-1000CORE można dostarczyć zoptymalizowany dźwięk do wzmacniacza na scenie bądź miksera PA - lub do obu na raz.

 

https://www.boss.info/