Nowy wzmacniacz BOSS Nextone Special

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowy wzmacniacz BOSS Nextone Special

Do rodziny wzmacniaczy Nextone marki BOSS dołączył najnowszy, trzeci model - Special.

Firma BOSS zainaugurowała serię Nextone pod koniec 2018 roku wraz z 40 watowym modelem Stage oraz 80 watowym Artist. Teraz dołączył do nich najmłodszy brat - Special - profesjonalny 80-watowy wzmacniacz sceniczny z autentycznym brzmieniem i czuciem lampowego wzmacniacza dzięki technologii BOSS Tube Logic i unikalnym głośnikiem Waza B12W.

BOSS Tube Logic odtwarza pod każdym względem kompleksowe, interaktywne zachowania klasycznych konstrukcji lampowych, zapewniając autentyczny dźwięk i czucie z mocnym atakiem, naturalną kompresją, dynamiczną reakcją głośników i dużą prezencją na scenie. We wzmacniaczu debiutuje również unikalny głośnik Waza B12W firmy BOSS, który łączy brzmienie poszukiwanych głośników „blue bell” z lat 60. z nowoczesną mocą.

Cechą wyróżniającą serię Nextone jest innowacyjna konstrukcja wzmacniacza analogowego oraz wybieralne obwody klasy AB EL84, EL34, 6V6 i 6L6. BOSS rozszerza funkcje wzmacniacza mocy dzięki Nextone Special, przenosząc je na zupełnie nowy poziom. Poprawiony reaktywny napęd obwodu udoskonala najważniejszą interakcję sekcji mocy/głośnika, zapewniając jeszcze bardziej ekspresyjne odczucie pod palcami. Wbudowana kontrola brzmienia pozwala dostroić reakcję do swojego stylu gry, a jeszcze głębsze ustawienia są dostępne za pośrednictwem edytora Nextone. Dzięki zmiennej regulacji mocy zawsze możesz grać w “sweet spot,” zarówno podczas występów w małych obiektach, jak i na największych scenach.

Dzięki dwóm niezależnym, w pełni wyposażonym kanałom Nextone Special zapewnia bezprecedensową kontrolę nad osobistym brzmieniem, dając możliwość wyboru między brzmieniami czystymi i prowadzącymi, brzmieniami wzmacniaczy brytyjskich lub amerykańskich, wieloma wbudowanymi efektami, a także możliwość kształtowania sekcji mocy za pomocą dedykowanych gałek. Na kanale clean znajduje się przełącznik Extra Headroom, który zapewnia maksymalne uderzenie, a także możliwość ustawienia przełączalnych poziomów solo dla dźwięków clean i lead. Dostępna jest również pamięć Tone Setting, umożliwiająca zapisanie ulubionych ustawień do natychmiastowego przywołania.

Tylny panel Nextone Special jest wyposażony w połączenia do nowoczesnych występów i produkcji muzycznej. Sterowanie zewnętrzne jest obsługiwane przez kontroler nożny GA-FC, standardowe przełączniki nożne BOSS i MIDI. Jest także pętla efektów, wyjścia XLR i 1/4-calowe wyjścia liniowe do wysyłania bezpośredniego sygnału do systemu nagłaśniającego, wraz z trzema wybieralnymi impulsami obudowy z Air Feel. Wyjście słuchawkowe/nagrywające jest dostępne do cichych ćwiczeń i śledzenia sesji, wraz z USB do bezpośredniego nagrywania i komunikacji z oprogramowaniem Nextone Editor. Dołączone są także zewnętrzne gniazda głośnikowe pozwalające na podłączenie do dwóch 16-omowych 4x12 kolumn dla jeszcze mocniejszego brzmienia.

Podstawowa charakterystyka:

• Profesjonalny wzmacniacz o mocy 80 W.
• Autentyczny dźwięk i czucie wzmacniacza lampowego, dzięki technologii BOSS Tube Logic
• Ulepszony obwód wzmacniacza mocy i starannie dobrane komponenty
• Unikalny 12-calowy głośnik Waza B12W zapewnia klasyczny dźwięk „blue bell” z głębokimi basami, łagodnymi średnimi i wyraźnymi wysokimi tonami
• Cztery analogowe obwody wzmacniacza mocy klasy AB, wybieralne dla każdego kanału: 6V6, 6L6, EL84 i EL34
• Niezależne kanały clean i lead z możliwością wyboru amerykańskiej i brytyjskiej korekcji, wbudowanymi efektami i zaawansowaną kontrolą brzmienia wzmacniacza mocy
• Pięciostopniowa regulacja mocy zapewnia podkręcone brzmienie i dynamiczną reakcję na każdym poziomie głośności
• Przełącznik Extra Headroom na kanale clean dla maksymalnego uderzenia
• Przełączalna funkcja Solo z kontrolą poziomów
• Wbudowane efekty opóźnienia, tremolo i pogłosu plus pętla do efektów zewnętrznych
• Trzy pamięci Tone Setting do przechowywania własnych ustawień wzmacniacza i efektów
• Zewnętrzne gniazda głośnikowe: jeden 8 omów i drugi 16 omów
• Wyjście liniowe, USB, i słuchawkowe/do nagrywania z impulsami obudowy
• Obsługa bezpośredniego nagrywania i re-amping przez USB
• Dostępne w edytorze Nextone Character Shape umożliwia głęboką optymalizację tonu w rdzeniu wzmacniacza dla każdego typu lampy
• Zewnętrzna kontrola przez kontroler GA-FC, przełączniki nożne i MIDI

 

https://www.boss.info/pl