Nowe wersje futerałów Fendera

Newsy

Krzysztof Inglik

Nowe wersje futerałów Fendera

Fender wprowadził do sprzedaży nowe futerały w atrakcyjnych wykończeniach: Classic Series Navy Blue, Tele Thermometer oraz Deluxe Molded Silver

Pierwszy z futerałów kalifornijskiej marki - Navy Blue - należy do serii 'Classic', a jego nazwa nawiązuje do 'morskiej' kolorystyki zewnętrznego obicia, zabezpieczającego trzywarstwowe, drewniane ścianki. Boczki mają grubość 8 mm, a top i spód po 5 mm. Środek to tradycyjny dla tego typu futerałów pomarańczowy plusz. Narożniki oraz rączka pokryte są brązowym winylem.

Drugi z futerałów FenderaTele Thermometer - nawiązuje do legendarnego 'termometra' dodawanego w latach 50. do modeli gitar takich jak  Broadcaster, Esquire czy Telecaster. Tweedowe obicie brzozowych ścianek futerału to klasa sama w sobie - element rozpoznawany przez muzyków i pożądany - co ciekawe, jego wykorzystanie przez Leo Fendera we wczesnych latach działalności firmy podyktowane było łatwością pozyskania takiego materiału: był on bowiem powszechnie stosowany w produkcji walizek.

Ostatnią z prezentowanych tu nowości Fendera jest 'Silver' należący do serii 'Deluxe Molded'. To nowocześnie wyglądający futerał wykonany z wojskowego ABS i uzbrojony w zamek akceptowany przez TSA, czyli amerykańskie służby graniczne. Bezcenny instrument zabezpiecza wewnątrz specjalna pianka wykończona pluszem, a duży schowek pozwoli ukryć kabel, pasek, nuty, kostki i inne akcesoria.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.fender.com