NAMM 2020: BOSS prezentuje nowy wzmacniacz Katana Artist MkII

Newsy
Pozostałe artykuły marki BOSS
NAMM 2020: BOSS prezentuje nowy wzmacniacz Katana Artist MkII

Kolejną nowością firmy BOSS, zaprezentowaną na targach NAMM 2020 jest wzmacniacz Katana Artist MkII, który wzbogaca najwyższy model linii Katana o funkcje nowej generacji.

BOSS Katana Artist MkII wzbogaca najwyższy model linii Katana o funkcje nowej generacji. Nowe warianty głosowe dla pięciu symulacji wzmacniaczy podwajają wybór dźwięków, podczas gdy kategoria efektów pokładowych została rozszerzona z trzech do pięciu. Możliwość kontroli z poziomu panelu przedniego to gwarancja większej ilości opcji kształtowania dźwięku - w tym suwak Contour, globalny korektor oraz opcja Solo Boost.

Dzięki nowej, potężnej funkcji podwójnego wzmacniacza można łatwo połączyć i kontrolować dwa modele Katana Artist MkII w celu uzyskania mocniejszych tonów o szerszym zakresie. Z Dual Link każdy wzmacniacz może być skonfigurowany z niezależnymi ustawieniami, a następnie obsługiwany za pomocą pojedynczego kontrolera nożnego GA-FC, pozwalając użytkownikom łączyć czyste i zniekształcone brzmienia, tworzyć ustawienia wet/dry i wiele więcej. Istnieje również możliwość użycia jednego wzmacniacza jako nadrzędnego, a kolejnego jako podrzędnego z pokładowymi efektami takimi jak chorus, delay i reverb i wysyłanie ich przez oba wzmacniacze w formie szerszego, wciągającego brzmienia.

We wzmacniaczu można jednocześnie konfigurować nawet 15 różnych efektów, co pozwala zabrać na scenę w pełni przygotowane brzmienia. Po wybraniu dźwięku za pomocą przycisków panelu, można zapisać go w wybranej pamięci za pomocą szybkiego przytrzymania przycisku. Dostępny jest zapis ośmiu ustawień (dwa banki po cztery), które można łatwo wybrać z prawej strony panelu. Dla ułatwionej pracy podczas koncertu warto podłączyć zewnętrzne przełączniki nożne lub kontroler GA-FC.

Opcjonalny kontroler nożny GA-FC to perfekcyjny kompan dla Katana Artist MkII - można go podłączyć za pomocą pojedynczego kabla, nie wymaga zewnętrznego zasilania i posiada smukłą, wzmacnianą obudowę, która zajmuje minimalną ilość miejsca. Dzięki sześciu przełącznikom nożnym można bezpośrednio przywoływać ustawienia Tone i niezależnie włączać/wyłączać pięć sekcji efektów. GA-FC oferuje również obsługę zewnętrznych przełączników nożnych i pedałów ekspresji z przypisanymi domyślnymi funkcjami, takimi jak tap tempo, wybór banku, głośność stopy i Pedal FX. Przypisane funkcje mogą być ustawiane za pomocą BOSS Tone Studio, w tym kontrola do trzech parametrów za pośrednictwem jednego pedału.

Kluczowym elementem brzmienia Katana Artist MkII jest 12-calowy głośnik Waza, który dostarcza szeroki zakres dynamiki, równe średnie pasmo oraz bogate harmoniczne 25 watowego wzmacniacza British z 1960 roku. Dzięki szczegółowej analizie oryginalnych głośników i starannej selekcji materiałów oraz innych elementów, głośnik Waza uosabia legendarny głośnik z jednoczesnym zwiększeniem mocy do 100 wat.

Podstawowa specyfikacja:

• Profesjonalny 100 watowy wzmacniacz combo z ulepszonym brzmieniem i najnowszymi funkcjami Katana
• Niestandardowy 12-calowy głośnik Waza zapewnia klasyczny dźwięk i reakcję głośników w stylu brytyjskim ze zwiększoną mocą wyjściową
• Tube Logic tworzy moc, autorytatywne uderzenie i skuteczność w każdej sytuacji
• Wytrzymała sekcja wzmacniacza mocy analogowej klasy AB zapewnia autentyczny dźwięk i wysokiej jakości reakcję muzyczną, z której słyną wzmacniacze Katana
• Obudowa o solidnej konstrukcji i pół-zamkniętym tyle zapewnia skoncentrowany dźwięk z bogatym niskim dołem
• Pięć symulacji wzmacniacza z pięcioma wariantami, plus sekcje Booster, Mod, FX, Delay i Reverb - każda z trzema wariantami.
• Funkcja Contour dla kształtowania barwy dźwięku i przełącznik Global EQ z trzema ustawieniami (możliwość dostosowania w BOSS Tone Studio)
• Funkcja Solo z kontrolą poziomów
• Zintegrowana funkcja rozszerzenia dual amp dla kontrolerów GA-FC oraz efektów stereo
• Zaktualizowany edytor BOSS Tone Studio do personalizowania brzmień z ponad 60 efektami BOSS; nowo dodane funkcje zawierają korektę wstępną i końcową, dedykowane Pedal FX i więcej
• Pętla efektów, wyjście na zewnętrzne głośniki i wejście zasilania dla przedwzmacniaczy oraz multiefektów
• Pamięć Tone Setting do przechowywania wszystkich ustawień wzmacniacza i efektów
• Sterowanie mocą w celu uzyskania brzmienia w dużym wzmocnieniu oraz dynamicznej odpowiedzi przy niskich poziomach głośności
• Emulacja omikrofonowanego wzmacniacza na wyjściach liniowych, USB i słuchawkowych/do nagrywania, z trzema ustawieniami Air Feel dostępnymi w BOSS Tone Studio
• Zewnętrzna kontrola przez kontroler GA-FC, przełączniki nożne, pedał ekspresji i MIDI

 

https://www.boss.info/