Sterling by Music Man Jason Richardson 7-string Cutlass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki STERLING BY MUSIC MAN
Sterling by Music Man Jason Richardson 7-string Cutlass

Ubiegłoroczna sygnatura Ernie Ball Music Man Jasona Richardsona będzie teraz dostępna również jako tańsza wersja Sterling by Music Man.

Oryginalny model aktualnego gitarzysty All That Remains, który ukazał się w linii Artist Series posiadał między innymi piękny top Buckeye Burl, klucze Schaller i przetworniki Music Man Custom 7 z aktywnym preampem Custom Music Man i układem Silent Circuit. Instrument spotkał się z dobrym przyjęciem i nic dziwnego, że będzie również dostępny z logo Sterling by Music Man. Mówi Jason Richardson: "W ramach współpracy ze Sterlingiem opracowaliśmy gitarę, która odpowiada moim oczekiwaniom pod względem specyfikacji i techniki gry, ale którą mogliśmy zaoferować w cenie możliwej do zaakceptowania przez znacznie większą grupę gitarzystów."

Instrument posiada olchowy korpus i wzorzysty top z drewna topoli z dużą ilością sęczków, a jego wykończenie nazwano Natural Poplar Burl Burst. Podobnie jak w pierwowzorze, Sterling by Music Man Jason Richardson 7-string Cutlass, charakteryzuje się customowo wyprofilowanym dolnym wcięciem korpusu, które pozwala na jeszcze lepszy dostęp do wszystkich progów. Gryf, przykręcony pięcioma śrubami do korpusu, wykonano z przypiekanego klonu, a podstrunnicę z palisandru (w przeciwieństwie do hebanowej wersji Music Mana). Co ciekawe, podstrunnica cechuje się większym promieniem, który wynosi 16" (400 mm). Umieszczono na niej 24 progi medium jumbo oraz markery w postaci białych kropek.

W gitarze zainstalowano parę humbuckerów Sterling by Music Man Designed JR o dużej mocy wyjściowej, których pracą steruje trzypozycyjny przełącznik oraz potencjometry Volume i Tone, obydwa w wersji push-pull. Pierwszy z nich w górnej pozycji podbija sygnał, aktywując boost +12 db, podczas gdy górne położenie potencjometru Tone odpowiada za rozłączanie położonych bliżej środka cewek w pozycji przełącznika 1 i 3. Osprzęt uzupełnia mostek Modern Tremolo oraz blokowane klucze Sterlinga.

https://sterlingbymusicman.com