Sterling by Music Man Jason Richardson6 Cutlass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki STERLING BY MUSIC MAN
Sterling by Music Man Jason Richardson6 Cutlass

Ubiegłoroczna siedmiostrunowa sygnatura Jasona Richardsona marki Sterling by Music Man będzie teraz dostępna również jako wersja ze standardową ilością strun.

Oryginalny model aktualnego gitarzysty All That Remains, który ukazał się w 2019 roku w linii Artist Series posiadał między innymi piękny top Buckeye Burl, klucze Schaller i przetworniki Music Man Custom 7 z aktywnym preampem Custom Music Man i układem Silent Circuit. Instrument spotkał się z dobrym przyjęciem i pod koniec 2020 roku pojawiła się jego wersja sześciostrunowa, dedykowana dla graczy preferujących tradycyjne konstrukcje. Ta sama zmiana będzie teraz dostępna z logo tańszej marki Sterling by Music Man

Podobnie jak w swoim poprzedniku, Sterling by Music Man Jason Richardson6 Cutlass posiada olchowy korpus i fornirowy, wzorzysty top z drewna topoli z dużą ilością sęczków (Poplar Burl), a jego wykończenie nazwano Natural Poplar Burl Burst. Instrument charakteryzuje się customowo wyprofilowanym dolnym wcięciem korpusu, które pozwala na jeszcze lepszy dostęp do wszystkich progów. Gryf, przykręcony pięcioma śrubami do korpusu, wykonano z przypiekanego klonu, a podstrunnicę z palisandru (w przeciwieństwie do hebanowej wersji Music Mana). Promień podstrunnicy wynosi 16" (400 mm). Umieszczono na niej 24 progi medium jumbo oraz markery w postaci białych kropek.

W gitarze zainstalowano parę humbuckerów Sterling by Music Man Designed JR o dużej mocy wyjściowej, których pracą steruje trójpozycyjny przełącznik oraz potencjometry Volume i Tone, obydwa w wersji push-pull. Pierwszy z nich w górnej pozycji podbija sygnał, aktywując boost +12 db, podczas gdy górne położenie potencjometru Tone odpowiada za rozłączanie położonych bliżej środka cewek w pozycji przełącznika 1 i 3. Osprzęt uzupełnia mostek Modern Tremolo oraz blokowane klucze Sterlinga.

https://sterlingbymusicman.com