Modele Alberta Lee w ofercie Sterlinga

Newsy
Pozostałe artykuły marki STERLING BY MUSIC MAN
Modele Alberta Lee w ofercie Sterlinga

Firma Sterling by Music Man rozszerzyła swoją ofertę o sygnowaną przez Alberta Lee linię gitar dostępnych do tej pory jedynie z logo Ernie Ball Music Man.

W tańszych wersjach Sterlinga zostały już wypuszczone inne sygnatury Music Mana - Johna Petrucci, Steve'a Lukathera, Jamesa Valentine czy St. Vincent. Teraz przyszedł czas na Alberta Lee, którego kolekcja pod marką Music Mana obejmuje - poza różnymi opcjami kolorystycznymi oraz mostka - wersje z trzema przetwornikami single-coil albo dwoma humbuckerami. Właśnie ta druga będzie teraz dostępna po raz pierwszy w bardziej przystępnej cenie w ofercie marki Sterling by Music Man, jako AL40.

Sterling AL40 zachowuje oczywiście charakterystyczny design, określany przez producenta jako "nowoczesne retro". Korpus gitary wykonano z mahoniu, przykręcony pięcioma śrubami gryf z klonu twardego, a podstrunnicę z drewna jatoba występującego w Ameryce Środkowej i Południowej. Instrument o menzurze 25,5" oferowany jest w wersji Black z czarnym pickguardem oraz Daphne Blue z pickguardem szylkretowym.

Na podstrunnicy o promieniu 9,5" (24 mm) znalazły się 22 wąskie progi oraz klasyczne markery w kształcie kropek. Sterlinga AL40 Albert Lee Signature wyposażono w zamknięte klucze oraz vintage'owy mostek podparty na dwóch trzpieniach (fulcrum) z regulowanymi siodełkami. Na układ elektryczny składa się para humbuckerów z chromowanymi osłonami, pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Volume i Tone.

https://www.sterlingbymusicman.com
http://www.musicinfo.pl/