Sterling by Music Man Mariposa

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki STERLING BY MUSIC MAN
Sterling by Music Man Mariposa

Mariposa - model sygnowany przez Omara Rodrígueza-Lópeza - będzie w tym roku po raz pierwszy dostępny również pod szyldem Sterling by Music Man.

Music Man Mariposa, sygnowany przez gitarzystę The Mars Volta i At the Drive-In trafił debiutował w 2019 roku i charakteryzował się m.in. nowym, offsetowym kształtem korpusu, z niesymetrycznymi wcięciami, bogatym osprzętem, a także ozdobionym, kwiatowym ornamentem i dopasowanym kolorystycznie do wykończenia pickguardem. Teraz instrument ten będzie dostępny również w tańszej wersji z logo Sterling by Music Man i w dwóch opcjach wykończenia Dorado Green i Imperial White.

Sterling by Music Man Mariposa zachowuje opracowany wspólnie z Lopezem kształt korpusu, przykręcany gryf z przypiekanego klonu oraz dopasowaną kolorystycznie główkę. Na białym - w obydwu wersjach kolorystycznych - pickguardzie zabrakło jednak charakterystycznego ornamentu. Korpus wykonano z drewna Nyatoh, a podstrunnicę z palisandru. Mieści ona 22 progi oraz duże, prostokątne markery z białego pearloidu. W porównaniu z modelem Music Man, którego promień podstrunnicy wynosi 10", wersja Sterlinga liczy 12" (305 mm). Menzura to 25,5" (648 mm).

Za brzmienie odpowiada parę dynamicznych, customowych humbuckerów sterowanych dedykowanymi im, dwoma potencjometrami Volume oraz trójpozycyjnym przełącznikiem. Osprzęt obejmuje ponadto mostek Vintage Tremolo z logo Sterlinga i blokowane klucze.

https://sterlingbymusicman.com/