Sabre - najnowszy model Ernie Ball Music Man

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Sabre - najnowszy model Ernie Ball Music Man

Ernie Ball Music Man ujawnił szczegóły najnowszego, zapowiadanego na targach NAMM 2020 modelu Sabre.

Ernie Ball Music Man Sabre cechuje się smukłym, mocno konturowanym korpusem i nieco szerszym gryfem (szerokości siodełka wynosi 1 11/16"). Korpus został wykonany z afrykańskiego drewna okoume, a wieńczy go top klasy premium z klonu wzorzystego o grubości 1/2" typu bookmatched (czyli z przeciętego na pół i rozłożonego jak książka bloku klonowego) i z naturalnym bindingiem. Sabre dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych:

Honey Suckle z podstrunnicą z przypiekanego klonu wzorzystego, czarnymi markerami i chromowanym osprzętem

Bougie Burst z palisandrową podstrunnicą, białymi markerami i chromowanym osprzętem

Deep Blue Burst z hebanową podstrunnicą, białymi markerami i chromowanym osprzętem

Cobra Burst z podstrunnicą z przypiekanego klonu wzorzystego, czarnymi markerami i osprzętem Matte Black

Przykręcony pięcioma śrubami gryf o smukłym profilu C wykonano z przypiekanego klonu wzorzystego i wykończono ręcznie kładzionym olejem do kolb i miksem wosków. Na podstrunnicy o promieniu 10" (25,4 cm) nabito 22 wysokie progi medium. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm).

 

Ernie Ball Music Man Sabre został wyposażony w parę humbuckerów Music Man Custom z magnesami Alnico 5 (mostek) i ceramicznym (gryf), regulowanych pojedynczymi pokrętłami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem. Na osprzęt składają się blokowane klucze Schaller M6-IND oraz mostek tremolo Music Man Modern z osłoną i vintage'owymi siodełkami z giętej stali.

 

 

 

 

 

https://www.music-man.com/